21.11.2020/08:45

TOP 10 informacji tygodnia: Easy Auchan, Biedronka, Amazon, Eurocash, Allegro, Intermarche

W oczekiwaniu na dzisiejszą konferencję premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której ogłoszony zostanie harmonogram odmrażania gospodarki - a więc również otwierania tych sklepów, które w tej chwili pozostają zamknięte, zwłaszcza w galeriach - polecamy zapoznanie się z kluczowymi informacjami z kończącego się tygodnia.

1. Easy Auchan - nowy koncept sklepu convenience na stacjach paliw BP! Rusza pierwsza placówka
W czwartek 19 listopada na stacji BP Reduta w Warszawie otwarty został pierwszy, pilotażowy sklep Easy Auchan. Otwarcia dwóch kolejnych tego rodzaju placówek planowane są na grudzień tego roku.

2. Inspekcja pracy skontroluje franczyzową Biedronkę działającą w niedziele z zakazem handlu
Pierwsza w Polsce franczyzowa Biedronka, działająca w Dobrzycy k. Kalisza, zostanie skontrolowana przez inspektorów pracy pod kątem przestrzegania przepisów o zakazie handlu w niedziele - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

3. SPAR Group z dwucyfrowym wzrostem obrotów. Polski oddział ma negatywny wpływ na wyniki grupy
SPAR Group osiągnęło przychody rzędu 124,3 mld randów południowoafrykańskich w roku finansowym, który skończył się 30 września. To blisko 30 mld złotych. W Polsce przychód firmy wyniósł ponad 504 mln złotych.

4. Drogerie Natura uruchomiły pierwszą, flagową placówkę w nowym koncepcie eko
Sieć Drogerie Natura otworzyła w należącym do EPP Pasażu Grunwaldzkim swój flagowy sklep. Po modernizacji wnętrza lokal o powierzchni 200 mkw. jako pierwszy został dostosowany do nowego konceptu marki i zyskał jeszcze bardziej zieloną i nowoczesną oprawę.

5. UOKiK przedstawił zarzuty sieci Intermarche. Chodzi o nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przedstawił zarzuty spółce SCA PR Polska (Grupa Intermarche), odpowiedzialnej w ramach grupy kapitałowej za zakupy w sieci sklepów Intermarche. Detalista może nieuczciwie wykorzystywać swoją przewagę kontraktową wobec dostawców produktów rolno-spożywczych.

6. Rząd nie zlikwiduje godzin dla seniorów w sklepach. Ministerstwo rozwiewa wątpliwości
- W chwili obecnej nie planuje się wprowadzania zmian w zakresie umożliwienia dokonywania zakupów w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku osobom poniżej 60. roku życia - czytamy w odpowiedzi na jedną z interpelacji poselskich udzielonej przez przez Annę Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

7. Allegro zbuduje własną sieć automatów paczkowych i stworzy konkurencję dla InPostu?
Allegro rozważa postawienie własnych urządzeń do odbioru i nadawania paczek, który byłyby konkurencją dla paczkomatów InPostu.

8. Amazon szuka osoby, która pokieruje marketplace w Warszawie. W planach przyciągnięcie tysięcy nowych sprzedawców
Amazon szuka szefa marketplace, który pokieruje firmą w Warszawie. Do zadań nowego menadżera Amazona w Polsce będzie należeć zarządzanie zespołami sprzedaży, które przyciągną tysiące nowych sprzedawców.

9. Eurocash aktualizuje strategię dla detalu. Delikatesy Centrum będą przyłączać nawet 200 sklepów rocznie
Grupa Eurocash po raz kolejny zapowiada mocny rozwój sieci franczyzowej Delikatesy Centrum i chce osiągnąć liczbę 2400 placówek w ciągu następnych 4-5 lat.

10. InPost podjął współpracę z Amazonem! Właściciel spółki szuka kupca i robi wszystko, aby podnieść jej wartość
InPost podjął współpracę z Amazonem. Zakupy z niemieckiego sklepu giganta trafią do paczkomatów. To kolejne strategiczne partnerstwo dla InPostu, który współpracuje już z Allegro i AliExpress. Właściciel logistycznego operatora liczy na korzystną sprzedaż spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także