19.09.2020/08:53

TOP 10 tygodnia: Allegro, Kaufland, Żabka, Auchan, Spar, Carrefour, Amazon

Miniony tydzień upłynął w handlu rozpoczął się informacją o tym, że Allegro zadebiutuje na warszawskiej GPW. Kaufland złożył do UOKiK wniosek o przejęcie sklepu Tesco, a Auchan zamyka część sklepów, które w przeszłości przejął od sieci Real.

1. Allegro wchodzi na giełdę i chce pozyskać z emisji 1 mld zł. Wycena spółki może być wyższa od Jeronimo Martins

Allegro ogłosiło w poniedziałek zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej swoich akcji skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie akcji zwykłych grupy do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

2. Kaufland chce przejąć kolejną lokalizację Tesco. Jest wniosek w UOKiK

Kaufland złożył do UOKIKu wniosek o przejęcie części mienia Pearl Jewel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Siedziba spółki mieści się na ulicy Połczyńskiej 121. Dokładnie tam, gdzie znajduje się kompaktowy hipermarket Tesco.

3. Ekspedientka, która nie obsłużyła klientki bez maski, wygrała w sądzie

W Sądzie Rejonowym w Suwałkach zapadł wyrok w sprawie ekspedientki, skazanej na zapłatę 100 zł grzywny za odmowę obsłużenia klientki bez maseczki. Sędzia orzekł, że pracownica sklepu jest niewinna, a kosztami postępowania obciążył Skarb Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

4. Auchan zamyka część dawnych hipermarketów Real. Sieć dokonuje przeglądu portfolio w Polsce

Sieć Auchan dokonuje przeglądu portfolio hipermarketów w Polsce. Niektóre placówki wytypowane zostały do zamknięcia, w przypadku innych wciąż analizowane są wskaźniki rentowności oraz możliwości obniżki czynszu za najem lokalu. W czasach, gdy hipermarketom coraz trudniej jest przyciągnąć klientów, francuski detalista dąży do odcięcia niezdrowej części biznesu.

5. Żabka przebiła kolejną barierę. Ma już ponad 6,5 tysiąca sklepów

Żabka ma już 6501 sklepów - to wzrost o 113 placówek w stosunku do końca lipca. Powiększyło się też grono franczyzobiorców

6. Wyniki Spar Group w Polsce poniżej oczekiwań. Sanacja Piotra i Pawła oraz pandemia zrobiły swoje

Spar Group nie jest zadowolone z wyników osiąganych w Polsce. Firma wskazuje, że przyczynami słabszych wyników w naszym kraju od tych, które wcześniej zakładano, były restrykcje wprowadzone w trakcie pandemii, a także przedłużające się postępowania sanacyjne trzech spółek tworzących sieć Piotr i Paweł.

7. Potężna rekrutacja Amazona. Gigant zatrudni 100 tys. nowych pracowników

Amazon chce zatrudnić 100 000 nowych pracowników w niepełnym i pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach operacyjnych w USA i Kanadzie przed szczytem sezonu, który przypada przed świętami Bożego Narodzenia - ogłosiła firma w poniedziałek.

8. Carrefour rozbudowuje ofertę marki własnej Jakość z Natury i rusza z kampanią promocyjną

Wystartowała kolejna kampania Carrefour pod hasłem "Możemy jeść mądrze", która tym razem promuje produkty marki własnej sieci Jakość z Natury Carrefour. Kampania przygotowana została przez Saatchi & Saatchi.

9. Spar rozpoczyna współpracę z firmą Wolt. Kurierzy dostarczą zakupy ze sklepu do domu

Sieć Spar wchodzi w sojusz z dostawczą firmą Wolt, której kurierzy będą dostarczać zakupy spożywcze ze sklepów prosto do domów klientów. Współpraca została uruchomiona na terenie Warszawy, ale z czasem może zostać poszerzona o kolejne lokalizacje.

10. Poznaliśmy najlepszych producentów na polskim rynku. Wszyscy zwycięzcy i galeria z wydarzenia

10 września w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród producentom nowości, które zwyciężyły w 14. edycji badania Perły Rynku FMCG, 15. edycji badania Perły Rynku Kosmetycznego oraz zorganizowanym w tym roku po raz pierwszy rankingu Perły Regionu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także