31.10.2020/09:12

TOP 10 tygodnia: Biedronka, Lidl, Carrefour, Frisco, InPost, maseczki

Mijający tydzień to czas, w którym kilka sieci handlowych pokazało wyniki za III kwartał. Frisco ogłosiło uruchomienie działalności we Wrocławiu, a Lidl przebił kolejną barierę – ma już 750 sklepów. Gorzej ma się sieć Hebe, która zamknęła drogerie i apteki.

1. Frisco.pl wchodzi do Wrocławia! To początek ekspansji firmy na kolejne polskie miasta

Firma Frisco.pl, jeden z największych polskich operatorów e-grocery jeszcze w tym roku uruchomi swoje usługi we Wrocławiu. Już wkrótce mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mogli zrobić kompleksowe zakupy spożywcze przez internet, korzystając z bezpiecznych dostaw nawet na następy dzień. To początek ekspansji Frisco.pl na kolejne duże miasta kraju.

2. Lidl Polska ma już 750 sklepów. Kolejna granica w rozwoju sieci została przekroczona

W czwartek w całej Polsce działać będzie już 750 sklepów sieci Lidl - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Oznacza to, że w rok kalendarzowy niemieckiemu dyskonterowi udało się wybudować 50 marketów, bo dokładnie w październiku 2019 r. informowaliśmy o otwarciu sklepu numer 700.

3. Biedronka mocno rośnie w trakcie pandemii. Polska napędza wyniki grupy Jeronimo Martins

Należąca do grupy Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka dobrze daje sobie radę w walce z pandemią i wyzwaniami jakie stawia przed dyskontami nowa rzeczywistość. Sprzedaż w polskich placówkach portugalskiego operatora rośnie o ponad 10 proc. napędzając wyniki całej grupy.

4. Pandemia nie zatrzyma rozwoju Biedronki poza Polską. Jeronimo Martins szuka okazji do przejęć w krajach Europy Wschodniej

– Mamy ambicję by rosnąć i otwierać kolejne kraje w Europie Wschodniej – powiedziała Ana Luísa Virgínia, CFO Jeronimo Martins podczas konferencji prasowej omawiającej wyniki firmy po III kwartale.

5. Grupa Carrefour chwali się rekordowym wzrostem sprzedaży w III kw. + 8,4 proc. LFL to najlepszy wynik od 20 lat!

Carrefour pochwalił się właśnie doskonałą dynamiką sprzedaży w III kw. Br. : + 8,4% LFL to najlepsze wyniki tej sieci od co najmniej 20 lat.

6. Sieć Hebe po ostrej restrukturyzacji. Operator zamknął wiele drogerii i wszystkie apteki

Po spowodowanym pandemią i lockdownem, a także restrukturyzacją biznesu aptecznego sieć drogerii Hebe wraca do dynamicznego rozwoju. W ciągu dwóch ostatnich dni (29 i 30 październik) sieć uruchomiała w sumie pięć nowych sklepów.

7. InPost rozbudował sieć paczkomatów do ponad 9000 lokalizacji. To prawie dwa razy więcej punktów, niż ma Poczta Polska

Maszyna nr 9000 stanęła we wsi Wysocko Małe, koło Kalisza – gdzie mieszka około 1300 osób. Paczkomaty są już dostępne w 16 największych miastach w Polsce, 23 miastach do 200 tys. mieszkańców, 46 miastach do 100 tys., 138 miastach do 50 tys., 728 miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz 1823 wsiach.

8. Sejm przyjął ustawę: będą podstawy prawne dla kar za brak maseczek i wyższe mandaty

W nocy z wtorku na środę Sejm przyjął ustawę regulującą obowiązek zakładania maseczek w przestrzeni publicznej. Co ważne - nie chodzi jedynie o noszenie maseczek, ale o zasłanianie ust i nosa. Sprzedawcy będą mogli zgodnie z prawem odmówić obsługi klientom, którzy nie zastosują się do tego obowiązku. Więcej służb będzie także upoważnionych do wystawiania mandatów, a ich wysokość wzrośnie.

9. Lidl planuje mocne inwestycje w logistyce. 12. magazyn ruszy w 2022 r., a w planach są kolejne

W Dobroszycach koło Wrocławia powstaje 12. centrum dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Pierwsze prace zaplanowano na wiosnę 2021 roku, natomiast koniec budowy datowany jest na 2022 rok. Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że w planach firmy na najbliższe lata są przynajmniej dwa kolejne magazyny, jeden z nich może powstać pod Warszawą.

10. Netto wypłaci 500 zł premii za pracę w czasie drugiej fali pandemii

Sieć dyskontowa Netto poinformowała, że podjęła decyzję o przyznaniu pracownikom sklepów oraz centrów dystrybucji dodatku specjalnego w wysokości 500 zł. Świadczenie trafi do osób, które podczas drugiej fali epidemii były w pełni dyspozycyjne i obecne w pracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także