25.07.2020/08:30

TOP 10 wiadomości tygodnia: nowe WH, Żabka, Biedronka, Allegro, Mere, zakaz handlu

Choć jesteśmy w połowie wakacji, ważnych informacji ze świata handlu nie brakuje. Nie próżnujemy również w redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl. W kończącym się tygodniu uruchomiliśmy nową wersję serwisu, a także oficjalnie wystartowaliśmy z naszym nowym projektem: WH Marketem.

1. Zmieniamy się dla Ciebie. Poznaj nowe wiadomoscihandlowe.pl!
Zadebiutowała nowa odsłona portalu wiadomoscihandlowe.pl. Prezentujemy owoc naszych długich prac wierząc, że rozpoczynamy w ten sposób nowy rozdział w historii serwisu oraz Wydawnictwa Gospodarczego.

2. Startuje WH Market! Wydawnictwo Gospodarcze wchodzi w kanał e-commerce
Razem z odświeżoną wersją portalu wiadomoscihandlowe.pl wystartował WH Market – platforma e-commerce, za pośrednictwem której będziemy udostępniać pogłębione treści analityczne.

3. Nieoficjalnie: Debiut Allegro na warszawskiej GPW prawdopodobnie już we wrześniu!
Fundusze private equity Cinven, Permira i Mid Europa Partners starają się wprowadzić we wrześniu serwis aukcyjny Allegro na warszawską giełdę.

4. Żabka ruszyła z testami usługi Mobilny Kasjer
Żabka chce przyspieszyć obsługę klientów, zwłaszcza tych robiących zakupy w najbardziej obleganych sklepach, np. zlokalizowanych w miejscowościach wypoczynkowych. Najnowszym pomysłem sieci w tym zakresie jest projekt o nazwie Mobilny Kasjer.

5. Rosyjska sieć dyskontowa Mere otwiera pierwszy sklep w Polsce
Zapowiadany od dłuższego czasu debiut rosyjskiej sieci dyskontowej Mere w Polsce nastąpi już niebawem. W Częstochowie trwają przygotowania do uruchomienia pierwszego sklepu.

6. Zakaz handlu w niedziele. Tylko 25 mandatów i 3 wnioski do sądu o ukaranie w pierwszej połowie 2020 r.
W pierwszym półroczu 2020 r. inspektorzy pracy skierowali do sądów zaledwie trzy wnioski o ukaranie przedsiębiorców naruszających zakaz handlu w niedziele - wynika ze statystyk udostępnionych portalowi wiadomoscihandowe.pl przez Główny Inspektorat Pracy.

7. Od przyszłego roku obowiązek używania kas online także w niektórych sklepach spożywczych!
Sklep, który sprzedaje dania do spożycia na miejscu, np. kanapki, od przyszłego roku będzie musiał zainstalować kasę online.

8. Zakaz handlu w niedziele. Kontrole sklepów rzadsze, PIP chce zmian w ustawie
Inspektorzy pracy coraz rzadziej weryfikują, czy właściciele sklepów przestrzegają przepisów o ograniczeniu handlu w niedziele. Liczba przeprowadzonych kontroli znacznie zmalała w 2019 r., a trend spadkowy kontynuowany jest w roku 2020 m.in. w związku z pandemią, w czasie której działania inspektorów zostały ograniczone do minimum.

9. Koronawirus w centrum dystrybucyjnym Biedronki. Sieć reaguje
Przypadek zakażenia koronawirusem zanotowano u jednego z pracowników centrum magazynowego Biedronki w Wojniczu w Małopolsce. Przeprowadzono dezynfekcję, a sieć zapewnia, że zarażony nie miał kontaktu z klientami.

10. Bricomarché otwiera pierwszy sklep w aglomeracji warszawskiej
Grupa Muszkieterów kontynuuje rozwój sieci Bricomarché – 22 lipca otworzyła kolejny, 8. w województwie mazowieckim i 167. w Polsce supermarket z produktami do domu i  ogrodu. Sklep został uruchomiony w miejscowości Babice Nowe, należącej do aglomeracji warszawskiej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także