29.05.2019/13:51

Topaz i SPS Handel chcą utworzyć grupę zakupową Polska Grupa Detalistów

Sieci Topaz i SPS Handel chcą wspólnie negocjować z dostawcami. Firmy złożyły do UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie spółki zakupowej, która działać będzie pod nazwą Polska Grupa Detalistów (PGD).

Firma z Sokołowa Podlaskiego Paczóski Zbigniew Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Topaz” oraz warszawska spółka SPS Handel SA złożyły w UOKiK wniosek o zgodę na utworzenie wspólnej firmy, która będzie się zajmować zakupami dla obu sieci. Nowy podmiot będzie nosił nazwę Polska Grupa Detalistów i będzie działał jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wniosek wpłynął do UOKiK 23 maja i jest obecnie w trakcie rozpoznania.

Grupy Topaz oraz Polfood – do której należy SPS – prowadzą hurtową oraz detaliczną sprzedaż artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku. Grupa Polfood prowadzi także za pośrednictwem spółki Melvit działalność w zakresie produkcji i dystrybucji mąki, kaszy, płatków, ryżu oraz tzw. zdrowych produktów zbożowych, a poprzez Zakłady Mięsne Pekpol firma zajmuje się przetwórstwem mięsnym.

W kontekście planowanej koncentracji warto wspomnieć, Topaz należał wraz z Bać-Polem, Piotrem i Pawłem oraz Polomarketem do grupy zakupowej Grupa Handlowa PL Plus, która miała być narzędziem integrującym polski handel i pomagającym mu w rywalizowaniu na równych warunkach z podmiotami międzynarodowymi. Projekt jednak nie powiódł się pod koniec stycznia 2018 r. spółka GH PL Plus postawiona została w stan likwidacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.