01.10.2018/10:06

Torsten Hufnagel nowym dyrektorem generalnym Aldi Nord

Nowym dyrektorem generalnym Aldi Nord, właściciela obecnej m.in. w Polsce sieci sklepów Aldi, został Torsten Hufnagel. Zastąpi on na tym stanowisku Marca Heussingera, który na początku września niespodziewanie zrezygnował z funkcji.

Marc Heussinger szefował Aldi Nord od 2011 r. Co ciekawe, pod koniec 2017 r. kontrakt z nim został przedłużony o pięć lat. Nie wiadomo do końca, co stało za nagłą decyzją Heussingera, by opuścić Aldiego. Jednak zdaniem agencji DPA, Heussinger obwiniany był przez rodzinę właściciela Aldi Nord o to, że gigantyczny program modernizacji sklepów sieci we wszystkich krajach (wdrażanie nowoczesnego konceptu o nazwie Aniko) nie był realizowany wystarczająco szybko, oraz że tempo wzrostu spółki było zbyt wolne.

Ponadto, jak donosi "Handelsblatt", Aldi Nord od początku roku rozczarowuje wynikami finansowymi. Sprzedaż w firmie, bez uwzględnienia kategorii pozażywnościowych, w pierwszym półroczu spadła ponoć o 0,2 proc. Dla porównania, siostrzany Aldi Süd zwiększył przychody ze sprzedaży w kategorii food o 3,3 proc.

Nowy dyrektor generalny Aldi Nord, 45-letni Torsten Hufnagel, od 2015 r. zasiada w radzie dyrektorów firmy. Uznawany jest w Aldim za jednego z największych orędowników wdrażania konceptu Aniko w sklepach sieci

Modernizacja sklepów Aldi Nord w Niemczech trwa od 2017 roku. Sieć dysponuje tam 2300 placówkami, odnowione mają zostać wszystkie placówki, co wiąże się z kosztami na poziomie 5 mld euro. W zmodernizowanych sklepach Aldi większy nacisk ma zostać położony na produkty świeże, głównie owoce i warzywa, a także mięso i ryby.

Aldi Nord obecny jest także w Polsce, działa tu od 2008 roku. Zarządza w naszym kraju siecią ok. 130 supermarketów dyskontowych. Ich modernizacja rozpoczęła się w styczniu 2018 r. Kliknij i przeczytaj oraz zobacz na zdjęciach, czym wyróżnia się koncept Aniko, dostosowany do realiów polskiego rynku handlowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.