23.08.2019/14:18

Transgourmet inwestuje w rozwój sieci Selgros oraz kanału food service

Transgourmet, właściciel sieci Selgros, zapowiada dalsze inwestycje w dwa podstawowe obszary swojego biznesu w Polsce: cash&carry oraz food service. Firma zamierza uruchamiać kolejne hurtownie w mniejszym formacie oraz otworzy nowy magazyn dedykowany sprzedaży dowozowej.

W 2018 r. przychody Transgourmet w Polsce wzrosły o ok. 5,2 proc. do poziomu 3,24 mld zł. Zmalał natomiast zysk netto spółki, który wyniósł 39,2 mln zł wobec 57,9 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto wyniósł 52,1 mln zł wobec 73,9 mln zł w 2017 r.

Zarząd firmy określa wyniki za 2018 rok mianem "dobrych", zwracając uwagę na to, że udało się je osiągnąć "w obliczu dalszej, znaczącej ekspansji sieci dyskontowych, zmniejszenia się ilości sklepów zajmujących się handlem żywnością, a także dużej ofensywy cenowej konkurencji na rynku". Szefostwo firmy "pozytywnie ocenia rozwój przedsiębiorstwa" oraz spodziewa się, że spółka "również w kolejnych latach umocni swoją pozycję na rynku i dalej będzie się rozwijać".

Przychody Transgourmet Polska ze sprzedaży towarów poprawiły się w ub.r. o 162,6 mln zł w porównaniu z 2017 rokiem. Co istotne, Transgourmet rosło intensywnie w obszarze food service, gdzie sprzedaż - rozwijana poprzez działający od 2015 r. magazyn w Ożarowie Mazowieckim - wzrosła o 35,9 mln zł.

- Pojawienie się specjalisty w dziedzinie dowozowej obsługi klienta gastronomicznego w Polsce znacznie poszerza możliwości spółki w dotarciu do wszystkich tych klientów, którzy są poza zasięgiem handlu stacjonarnego - tłumaczy zarząd Transgourmet. W celu zapewnienia dalszego rozwoju sprzedaży w tym kanale, spółka zakupiła działkę gruntu w Gliwicach z przeznaczeniem na wybudowanie nowego magazynu food service.

Transgourmet zamierza dalej inwestować również w obszarze handlu stacjonarnego. Aktualnie do firmy należy 18 hurtowni cash&carry Selgros. Liczba ta niebawem powinna wzrosnąć, a działania w tym kierunku już się toczą. Świadczy o tym fakt, że spółka w 2018 r. zakupiła działki gruntu przeznaczone pod zabudowę marketów w mniejszym formacie (co odpowiada aktualnym trendom w branży).

W ubiegłym roku Transgourmet rozpoczęło także przebudowę hali cash&carry w Bytomiu - celem było wydzielenie powierzchni manipulacyjnej dla organizacji przeładunku dostaw z magazynu w Ożarowie Mazowieckim dla klientów aglomeracji śląskiej (jako TSP - transshipment point), jak również bezpośrednich dostaw do klientów gastronomicznych dla obszaru cash&carry.

Transgourmet rozpoczęło także budowę punktu przeładunkowego TSP przy markecie w Poznaniu, poprzez który - celem dalszej dystrybucji do klientów gastronomicznych i zbiorowego żywienia - będą również realizowane dostawy z magazynu food service w Ożarowie Mazowieckim.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gość 300 23.08.2019

    A co z hurtownia w Bydgoszczy od lat działka stoi pusta w 2017r była mowa że ruszą w 2018r a jest 2019 i cisza.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.