19.12.2018/15:36

Ukraińcy mają zielone światło dla pracy w Niemczech

Polskę może opuścić znaczna część Ukraińców, którzy przyjechali do naszego kraju zasilając rynek pracy. Wybiorą oni Niemcy, gdzie w łatwy sposób będą mogli zalegalizować swój pobyt.

Umożliwi to ustawa przyjęta przez niemiecki rząd. Ma ona rozwiązać coraz większy w kraju problem związany z niedoborem rąk do pracy, na który narzekają niemieckie firmy.

„Wiemy, że niemiecka gospodarka potrzebuje siły roboczej z krajów trzecich” – powiedział szef MSW Niemiec Horst Seehofer po posiedzeniu niemieckiego rządu.

Minister pracy tego kraju dodał z kolei, że nowe przepisy regulują imigrację wykwalifikowanych pracowników i stwarzają pragmatyczne rozwiązania dla imigrantów, którzy już pracują lub uczą się zawodu. Ludzie, dzięki którym kraj się rozwija, powinni mieć prawo do pobytu.

Chęć przeprowadzenia się do innego kraju w celach zarobkowych deklaruje wielu Ukraińców pracujących w Polsce. Z badania firmy Work Service wynika, że aż 59 proc. badanych chce opuścić nasz kraj, gdy otwarty stanie się dla nich niemiecki rynek pracy.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oszacował, że przez zmiany w niemieckim prawie z naszego rynku może zniknąć co ponad 500 tysięcy pracowników.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • darmowy ryl 19.12.2018

    I bardzo dobrze !!! Niech pseudo pracodawcy dadzą miskę ryżu swom rodzinom i nimi orają w swoich pseudo firemkach !!! Koniec taniej siły roboczej i wypasionych Mercedesów oraz jachtów buuuhahaha !!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.