15.01.2019/15:24

Ukraińska sieć Silpo otworzyła sklep w koncepcie... kosmicznym [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Polsko-ukraiński producent wyposażenia sklepów opracował i wdrożył dwa nowe koncepty “Space” and “Ancient” dla jednej z największych na Ukrainie sieci supermarketów Silpo. Jeden mieści się w Kijowie, drugi w Charkowie.

Modern-Expo opracował niedawno autorskie koncepty organizacji i wyposażenia wnętrz dla kilku supermarketów Silpo. Placówka w Łucku urządzona została w konwencji uroczego zamku. Sklep w Odessie przypomina niemiecką wioskę, a ten w Mukaczewie nawiązuje do japońskiej manghi.

Tym razem detalista otworzył „starożytny” supermarket w Kijowie i „przestrzenny” obiekt w Charkowie. Partnerem obu projektów była grupa Modern-Expo.

Kijowska placówka nawiązuje w wystroju i liternictwie systemów informacyjnych do antycznej Grecji. Ściany zdobią stylowe malowidła i mozaiki, tablice informacyjne ozdobione są grafikami kojarzącymi się ze starożytną grecką ceramiką.

Koncept „Space” w Charkowie to raj dla fanów serii Star Trek – zwolenników orbitalnego gotowania, międzygwiezdnego pieczenia i kosmicznej gastronomii. Nad głowami klientów „latają” pojazdy kosmiczne, a wszystkie napisy wykonane są alfabetem Klingońskim. „Galaktyczny” supermarket ma ok. 1170 mkw powierzchni, wyposażone jest w sześć kas tradycyjnych i pięć samoobsługowych. We wnętrzu są też dwie trafiki z towarami convenience.

Silpo jest jedną z największych na Ukrainie sieci supermarketów, liczącą 263 placówki zlokalizowane w 60 miejscowościach. Asortyment dochodzi do 20 tys. pozycji.

Współpraca pomiędzy siecią a Modern-Expo trwa już 15 lat. W jej ramach zrealizowano ponad 120 projektów.

Grupa Modern-Expo jest wytwórcą i dostawcą kompletnych rozwiązań dla detalu. Firma oferuje własne koncepty wyposażenia, obejmujące systemy regałów i półek, stanowisk kasowych oraz wyposażenia do szaf chłodniczych i zamrażarek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.