21.09.2017/21:10

Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017 - poznaj wyniki badania!

Znamy już wyniki badania Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017! Ich ogłoszenie nastąpiło w czwartek 21 września podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Hotelu Airport Okęcie.

Badanie organizowane przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę m.in. portalu wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl, przeprowadzone zostało przez Instytut GfK Polonia. Jego celem było zidentyfikowanie, które marki produktów FMCG zasługują zdaniem konsumentów na miano ulubionych. Przebadanych zostało 1040 marek produktów w ramach 137 kategorii FMCG. Dodatkową, 138. kategorię stanowiły marki operatorów telefonii komórkowej.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI. Dzięki temu, że badanie Ulubiona Marka Polaków / Polek było realizowane tą metodą, z wykorzystaniem internetu, respondenci mogli w dowolonym miejscu i czasie, samodzielnie, nie czując się w żaden sposób skrępowani obecnością ankietera, wypełnić ankietę i wskazać według własnej, subiektywnej oceny swoje ulubione marki.

Badanie zostało przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia 2017 r., na łącznej próbie 1 tys. Polaków w wieku 18-65 lat, decydujących lub istotnie współdecydujących w sprawie zakupów dla swojego gospodarstwa domowego oraz używających badane kategorie produktowe. Respondentami były osoby, którym marki produktów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych nie są obojętne.

W trakcie badania respondentom pokazywane były wyraźne i duże logotypy marek, dodatkowo podpisane nazwą marki na ekranie monitora. Marki pogrupowane zostały według kategorii produktowych i były rotowane w ich ramach (brak efektu pierwszeństwa i świeżości). To oznacza, że każda marka miała równe szanse podczas badaniem.

Zadaniem respondentów było wskazanie jednej, ulubionej marki w używanych kategoriach produktowych. W ramach każdej badanej kategorii produktowej respondent miał możliwość udzielenia innej odpowiedzi na zasadzie wpisania nazwy swojej ulubionej marki spoza dostępnej listy, lub też udzielenia odpowiedzi "nie mam ulubionej marki w tej kategorii".

Podstawą do stworzenia rankingu marek w każdej ze 138. kategorii były głosy oddane przez respondentów (procentowa liczba wskazań). Poniżej prezentujemy listę Ulubionych Marek Polaków / Polek 2017.

SOKI
Ulubiona Marka Polaków: Tymbark
Producent: Maspex Wadowice
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Hortex
Producent: Hortex

NAPOJE NIEGAZOWANE
Ulubiona Marka Polaków: Tymbark    
Producent: Maspex Wadowice
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Lipton Ice Tea
Producent: PepsiCo

NAPOJE GAZOWANE
Ulubiona Marka Polaków: Coca-cola
Producent: Coca-cola
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Pepsi
Producent: PepsiCo

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.