22.05.2013/15:45

Umiarkowany optymizm branży handlowej

Ponad 71 proc. firm handlowych przyznało, że opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów lub klientów stanowią barierę dla ich działalności – wynika z badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”.

Branża handlowa w dużo większym stopniu odczuwa skutki przeterminowanych należności niż pozostałe sektory gospodarki. Zdaniem ekonomistów wyhamowywanie gospodarki obserwowane w 2012 roku będzie odczuwalne przez przedsiębiorstwa jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Spodziewane tempo wzrostu na nadchodzący rok to zaledwie 1,5-1,7 proc., co oznacza, że firmom trudno będzie utrzymać zyski na obecnym poziomie. Niskie tempo wzrostu gospodarczego będzie dodatkowo sprzyjać ograniczeniom inwestycji. Już dziś przedsiębiorcy przyznają, że chcieliby więcej inwestować, ale opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów lub klientów nie pozwalają im na swobodne lokowanie kapitału.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.