20.07.2017/16:38

Unilever w I półroczu rósł szybciej niż rynki – przychody w górę o 5,5%

Unilever ogłosił dzisiaj wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2017 r. Widać pozytywne rezultaty strategicznego programu rozwoju do 2020 r. Connected 4 Growth. Firma wypracowała wzrost obrotów o 5,5%, z uwzględnieniem 1,7% korzystnego wpływu różnic kursowych. Przychody wyniosły ok. 27,7 mld euro.

Sprzedaż na bazie porównywalnej wzrosła o 3,0%, szybciej niż całe rynki. Po odliczeniu spreadów, bazowa sprzedaż wartościowo wzrosła o 3,4%, a wolumen o 0,3%. Bazowa marża operacyjna wzrosła o 180 punktów bazowych, a bazowe zyski netto w przeliczeniu na akcję wzrosły o 14%.

Komentując półroczne wyniki finansowe, Paul Polman, CEO w Unileverze powiedział, że firma nie tylko odnotowała wzrosty sprzedaży znacznie szybsze niż na całych rynkach, ale także istotne wzrosty zyskowności. Udało się tego dokonać dzięki długoterminowemu programowi rozwoju Connected 4 Growth (C4G), który został uruchomiony w 2016 r. i obecnie jest realizowany w szybszym tempie, niż planowane.

– Proces przekształcania Unilevera w bardziej odporną, konkurencyjną i zyskowną firmę przyspiesza. C4G pozwala nam uelastyczniać i upraszczać model biznesowy, dzięki czemu szybciej reagujemy na szybko zmieniające się trendy konsumenckie. Wzrost innowacyjności i efektywności pozwolił nam rosnąć szybciej niż rynki. To dla nas sprawdzony sposób wypracowywania długoterminowych korzyści dla akcjonariuszy – powiedział Paul Polman.

– Podejmowane przez nas działania pozwalają prognozować, że bieżący rok okaże się kolejnym okresem wzrostu sprzedaży o 3-5%. W drugiej połowie roku spodziewamy się przyspieszenia wzrostu sprzedaży, dzięki wdrażanym innowacjom oraz dzięki inwestycjom w marketing. Spodziewamy się obecnie poprawy bazowej marży operacyjnej, przynajmniej o 100 punktów bazowych – prognozuje szef Unilevera.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.