21.12.2020/16:50

Unimot planuje kolejne otwarcia stacji Avia

Podczas dzisiejszej wideokonferencji prezes Adam Sikorski poinformował o planach sieci dotyczących otwarć stacji na Ukrainie w pierwszym kwartale 2021. Prezes zaznaczył, że otwarcia na Ukrainie są planowane pomimo tego, że rozwój sieci w tym kraju nie przebiega tak szybko, jak zakładano.

- Świadomie podjęliśmy decyzję, aby nie wchodzić na Ukrainę z własnymi dostawami paliw. Ma to swoje konsekwencje, sieć Avia nie rozwija się tak szybko, bo nasza oferta nie jest równie kompleksowa, jak konkurencji. Nie zapominamy o tym rynku, będziemy się tam rozwijać powoli, ale zakładam, że w 2022 roku będziemy musieli podjąć decyzję, że albo robimy to na poważnie, albo nie. Na dłuższą metę otwieranie kilku stacji rocznie nie ma sensu, a rynek ukraiński jest bardzo interesujący, perspektywiczny oraz rozwinięty pod względem technologii. Oferuje również wyższe marże niż w Polsce  – powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami prezes Adam Sikorski.

Na Ukrainie działa w tej chwili 10 stacji pod szyldem Avia. Obecnie Avia zrzesza ponad 90 firm z 14 krajów Europy i zarządza siecią 3100 stacji paliw.

Unimot S.A. jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. W swojej multienergetycznej ofercie posiada: olej napędowy (ON), benzyny, biopaliwa (Bio), gaz płynny (LPG), gaz ziemny (w tym LNG), produkty asfaltowe, a także energię elektryczną. Jest członkiem stowarzyszenia Avia International – skupiającego ponad 3200 stacji paliw w Europie. Pod marką Avia firma Unimot rozwija w Polsce sieć stacji paliw, a od czerwca 2020 roku Grupa Unimot oferuje także instalacje fotowoltaiczne pod marką AVIA Solar.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.