14.11.2022/07:36

Upada znana piekarnia z Lublina. Nie wytrzymała wzrostu kosztów

Przedsiębiorstwo Piekarnicze funkcjonowało od kilkudziesięciu lat. Zwolnionych zostanie 60 osób. Prezes firmy powiedział, że przy obecnej inflacji nie było szans na dalsze funkcjonowanie.

O sprawie pisze portal tokfm.pl.

– Ceny produktów, potrzebnych do produkcji drastycznie poszły w górę, nawet o kilkaset procent – mówi Jan Flisiak, prezes PP.

Przypomina sytuację, w której firma przygotowywała nowy cennik, który jeszcze tego samego dnia trzeba było zmienić, bo dostawcy podnieśli ceny.

– Tak się nie da prowadzić firmy – dodał.

Jego firma w czasach prosperity produkowała nawet 20 ton pieczywa dziennie, a ostatnio tylko 3 tony. Problemy zaczęły się już w pandemii, gdy obroty spadły, ale od tamtego czasu firma dawała jeszcze radę funkcjonować. Obecny kryzys okazał się nie do przejścia. Spora część klientów zaczęła sięgać po tańsze produkty, a nie te oferowane przez Przedsiębiorstwo Piekarnicze – pieczywo robione na zakwasie z dużym udziałem mąki żytniej. Firma zaprzestanie działalności z końcem roku.

Około 60 osób już dostało wypowiedzenia umów o pracę. Są wśród nich piekarze z wieloletnim doświadczeniem. Trwają też poszukiwania chętnego na zakup nieruchomości. To, jak podkreśla portal, pozwoli spółce zamknąć wszystkie konta, zrealizować zobowiązania i rozwiązać spółkę, zgłaszając to rozwiązanie do sądu rejestrowego.

Piekarnia nie otrzymała jeszcze podwyżek cen prądu i gazu na przyszły rok, ale z zapowiedzi, które do niej dotarły, wynika, że mogłyby być nawet sześciokrotne.

- To jest jakaś abstrakcja. Nie ma szans na przetrwanie - stwierdza prezes. 

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • robson 02.02.2023

  Boże naprawdę szkoda ludzi ich doświadczenia po co te kłopoty wszystkim nikt nie martwi się , że za 2 miesiące znikną z powierzchni wszystkie piekarnie i co dalej .Może rząd wyspecjalizuje się w fachu i pójdzie w końcu do uczciwej pracy

 • Mieszkaniec koziego grodu jeszcze 16.01.2023

  Koniec normalnego dobrego pieczywa w Lublinie .
  Zostalo tylko mrozone albo nadmuchane.

 • żal 13.11.2022

  Dokładnie ta sama sytuacja w Gdyni - piekarnia Bochen z 40-letnią tradycją, bodajże 100 pracowników. Odpowiedzialna za produkcję blisko 4 ton pieczywa i ciastek dziennie. Wspaniała spółdzielnia pracy gdzie pracownicy byli jednocześnie udziałowcami. Działają tylko do końca roku.

  A rząd co na to? Patrzy na to spokojnie i nic nie robi. Cały czas tylko suche frazesy i bajeczki polityczne. To wiele mówi bo w każdym normalnym państwie rząd ratowałby natychmiast takie firmy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także