06.08.2018/09:30

Uwaga na fałszywych kontrolerów UODO

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w oficjalnym komunikacie ostrzega przed fałszywymi kontrolerami.

- Ponieważ w ostatnim czasie do przedsiębiorców zaczęły zgłaszać się osoby podające się za kontrolerów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zalecamy zachowanie ostrożności. Informujemy, że co do zasady uprzedzamy o naszych kontrolach - brzmi komunikat UODO.

Fałszywi kontrolerzy okazują legitymację i upoważnienie do kontroli. Jak tłumaczy prezes UODO, są one fałszywe.

Urząd jednocześnie poinformował o kolejnych kontrolach. - Upoważnione do ich przeprowadzenia osoby będą pojawiać się w wyznaczonych do kontroli podmiotach. Ważne jest jednak zachowanie ostrożności i baczniejsze weryfikowanie tożsamości zgłaszających się osób - brzmi fragment komunikatu.

Przedsiębiorcy co do zasady są wcześniej informowani o nadchodzących kontrolach. - Istnieje możliwość telefonicznego zweryfikowania, czy rzeczywiście jest tą, za którą się podaje i jest upoważniona przez prezesa UODO do przeprowadzenia kontroli. W tym celu można się kontaktować pod numer 22/531-07-71 - informuje UODO.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.