04.06.2019/10:52

Veli Dincel nowym dyrektorem działu Laundry&Home Care w Henkel Polska

Nowy dyrektor będzie odpowiadał za sprzedaż i marketing takich marek jak Persil, Silan, Perwoll, Somat, Bref.

Veli Dincel związany jest z firmą Henkel od ponad 5 lat. Przed objęciem funkcji w Polsce piastował stanowisko dyrektora sprzedaży w Turcji oraz dyrektora zarządzającego w Regionie Adriatyku. Zastąpił na stanowisku Markusa Rauniga, który pełnił tę funkcję od 2012 roku. W nowej roli będzie odpowiedzialny za wyniki sprzedaży i działania marketingowe działu Laundry & Home Care (środki do prania i czystości).

- Moim głównym celem na stanowisku szefa działu środków do prania i czystości w Polsce jest zbudowanie trwałych podstaw długofalowego, zrównoważonego wzrostu. Jestem przekonany, że uda się tego dokonać przy wsparciu doświadczonego i zgranego zespołu, którym mam przyjemność zarządzać – powiedział Veli Dincel.  

Nowy dyrektor ma 46 lat. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Boğaziçi w Stambule. Prywatnie interesuje się koszykówką.

Henkel to globalna firma o zrównoważonej i różnorodnej ofercie produktów i usług. Dzięki wiodącym markom, innowacjom i technologiom spółka zajmuje czołowe pozycje rynkowe zarówno w sektorze przemysłowym jak i dóbr konsumpcyjnych. W 2018 odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie około 20 mld oraz skorygowany zysk operacyjny na poziomie około 3,5 mld euro. Henkel zatrudnia na całym świecie ponad 53 tysiące pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.