28.02.2021/11:01

Victoria’s Secret zamyka kolejne placówki. Fatalny okres dla sieci sklepów z bielizną

L Brands, firma zarządzająca siecią Victoria's Secret, poinformowała o planach zamknięcia kolejnch 30-50 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w tym roku.

Wcześniej, w 2020 r., sieć skurczyła się w tych dwóch krajach aż o 241 sklepów fizycznych. Na koniec minionego roku pod szyldem Victoria’s Secret działało w USA i Kanadzie łącznie 848 placówek wobec ponad 1100 rok wcześniej.

W Polsce działają obecnie dwa sklepy Victoria's Secret z pełnym asortymentem, ulokowane w warszawskich centrach handlowych Złote Tarasy oraz Arkadia. Ich operatorem jest spółka Alshaya Poland (franczyzobiorca na Polskę, prowadzący w naszym kraju także sklepy The Body Shop i MAC). Ponadto sieć prowadzi sprzedaż perfum i akcesoriów przez internet. Bielizna i odzież dostępne są wyłącznie w sklepach stacjonarnych.

Treci sklep Victoria's Secret w Polsce działa na warszawskim Lotnisku Chopina. Jego oferta również ogranicza się do kosmetyków i akcesoriów.

Z danych udostępnionych portalowi wiadomoscihandlowe.pl przez agencję Euromonitor International wynika, że udziały Victoria's Secret w Polsce w 2020 r. nieznacznie wzrosły względem 2019 r. W kategorii bielizny damskiej wyniosły 0,2 proc. (rok wcześniej 0,1 proc.), a w przypadku kobiecej bielizny nocnej wyniosły 0,9 proc. (wcześniej 0,8 proc.). Na podobnym poziomie co w 2019 r. utrzymały się natomiast udziały brandu w sprzedaży damskich strojów kąpielowych (0,7 proc. polskiego rynku).

Jak donosi "Orange County Register", inna marka rozwijana przez L Brands, Bath&Body Works, radzi sobie lepiej od VS w pandemicznych czasach. Na 2021 r. zaplanowano otwarcie 50 takich sklepów w Ameryce Północnej, czemu towarzyszyć ma 20-40 zamknięć placówek pod tym szyldem ulokowanych w centrach handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także