06.07.2020/08:05

VMware to szkielet sprawnego e-commerce

W pewnym momencie infrastruktura IT musiała jednak zacząć rosnąć wraz z potrzebami firmy. Wówczas z pomocą przyszły rozwiązanie VMware. Celem było nie tylko zagwarantowanie całemu procesowi niezawodności i stabilności, ale też odpowiednią elastyczność w zakresie rozwoju. Komputronik postawił na rozwiązania VMware, gdyż swoją infrastrukturę budowaną do 2017 opierał właśnie na ich rozwiązaniach (konkretnie na działających niezależnie instancjach VMware ESXi). W 2017 podjęto jednak decyzję o przejściu na poziom wyżej. Wykorzystując dalej infrastrukturę VMware stworzono infrastrukturę, która pozwalała na dużą skalowalność zasobów, w zależności od potrzeb.

Jak budować infrastrukturę IT dla retail’u?

Jeżeli stajemy przed potrzebą stworzenia dla naszej sieci infrastruktury IT z prawdziwego zdarzenia, to najwięcej czasu należy poświęcić na etap projektowania. Trzeba jasno określić obecne potrzeby, a także wyobrazić sobie jakie potrzeby i wyzwania możemy mieć w perspektywie kilku lat. Sztywne planowanie uniemożliwia jednak dynamika zmian na rynku. W Polsce e-commerce wciąż rośnie, pojawiają się trendy łączące sprzedaż online i offline, które wymuszają ciągłą adaptację. Dlatego właśnie warto postawić na taką infrastrukturę, którą będzie można łatwo skalować.

W handlu jak nigdzie indziej należy też liczyć koszty. Zrobił tak Komputronik, który za cel postawił sobie możliwie najszersze uwspólnienie procesów i tym samym ograniczenie kosztów zewnętrznych. Tak powstała infrastruktura hiperkonwergentna – Hiperkonwergencja pozwala zrezygnować z tradycyjnych podziałów w systemach IT i wykorzystywać w dużej mierze przewagi udostępniane przez warstwę oprogramowania. Dzięki temu ogranicza się koszty zarządzania systemami informatycznymi oraz zwiększa elastyczność i skalowalność rozwiązań, a przez to wydajność całego posiadanego systemu IT – komentuje Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes. I dodaje: – Już po wdrożeniu technologii Dell z silnikiem VMware zauważyliśmy, że po udostępnieniu adekwatnych zasobów w niektórych systemach uzyskaliśmy wzrost wydajności sięgający nawet 40 proc.

O co dokładnie chodzi? Infrastruktura i oprogramowanie VMware pozwoliły stworzyć jeden, wspólny interfejs do zarządzania wszystkimi procesami IT w firmie. Dzięki temu pracownicy nie muszą przelogowywać się z serwera na serwer, a także mogą łączyć się z zdalnie z każdym modułem klastra. Pozwala to na zdalne zarządzanie tymi procesami, ale bez ryzyka obniżenia bezpieczeństwa, co w przypadku przetwarzania danych o transakcjach czy klientach jest kluczowe.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.