28.12.2016/16:06

W 2017 roku zdrożeją produkty mleczne i wieprzowina, stanieją owoce

W przyszłym roku rosnąć będą ceny mleka i produktów mlecznych. Spodziewać można się też podwyżek cen serów, oraz innych produktów, które w składzie mają mleko w proszku – podaje Gazeta Wyborcza.

W związku ze spadkiem pogłowia świń i jednoczesnym wzrostem popytu na wieprzowinę, można oczekiwać kontynuacji wzrostu jej ceny. Jak prognozuje Gazeta Wyborcza, podobnie będzie z wołowiną, bo utrzymujący się wzrost cen mleka będzie miał wpływ na ograniczenie jej podaży.

Trudno przewidywać ceny drobiu, ponieważ duże ryzyko stanowi ptasia grypa. Może ona doprowadzić do ograniczeń w eksporcie mięsa i jaj, a więc towaru na rynku krajowym będzie więcej i ceny mogą spadać – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jeśli chodzi o zboża, to na światowym rynku ich ilość przekracza zapotrzebowanie. Można liczyć, że także w Polsce będą niższe ceny. Gazeta Wyborcza podaje także, że co najmniej do jesieni utrzymywać się mają niższe ceny owoców i warzyw.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.