14.01.2021/08:15

W irlandzkich sklepach brakuje towaru. To skutek brexitu

Największe sieci handlowe, jak Marks & Spencer czy Sainsbury, nie są w stanie zapełnić półek w swoich sklepach w Irlandii Północnej – donosi „Rzeczpospolita”.

Powodem braków w zaopatrzeniu sklepów jest brexit, bo zgodnie z umową rozwodową z Unią Europejską Irlandia Północna, w przeciwieństwie do pozostałych części Zjednoczonego Królestwa, pozostaje po 1 stycznia w jednolitym rynku i unii celnej z państwami UE.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, aktualnie brakuje zwłaszcza mrożonego mięsa oraz świeżych warzyw i owoców, czyli tego, czego nie da się zbyt długo trzymać w magazynach.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że sieć Marks & Spencer wycofała ze swojej oferty w Belfaście i innych miastach prowincji 5 proc. oferty, a Sainsbury kilkaset pozycji z około 40 tys. towarów, jakie składają się na typowy supermarket.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także