16.03.2020/10:30

W najbliższych dniach będzie można płacić zbliżeniowo bez PIN do 100 zł

W najbliższych dniach pierwsze terminale płatnicze będą przyjmować płatności zbliżeniowe bez PIN do kwoty 100 zł. Stopniowo opcja ta będzie wdrażana w kolejnych sklepach – ustalił portal cashless.pl.

O podniesieniu limitów poinformowała Joanna Seklecka, prezes operatora terminali płatniczych eService i przewodnicząca Komitetu Agentów Rozliczeniowych, zrzeszającego największych operatorów terminali płatniczych w Polsce. W oświadczeniu przekazanym redakcji cashless.pl poinformowała, że pierwsze terminale z podwyższonym do 100 zł limitem płatności zbliżeniowych bez PIN powinny być dostępne „w ciągu kilku dni od decyzji organizacji płatniczych w tej sprawie”.

Ponieważ operacja wymaga szeregu modyfikacji w systemach płatniczych, a warunkiem koniecznym jest zachowanie bezpieczeństwa transakcji, zmiany będą wprowadzane sukcesywnie, a priorytetem operatorów będzie „utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłości obsługi transakcji procesowanych na terminalach płatniczych” poinformowała Seklecka.

Jak ustalił portal cashless.pl, ze względu na koronawirusa branża pracuje nad zmianami w trybie pilnym. Natomiast banki potwierdzają gotowość do podwyższenia limitu.

Czytaj więcej na stronie cashless.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Koronowirus 17.03.2020

    Ale przecież w sklepach już nic nie ma to teraz się obudzili haaaa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.