12.01.2021/21:03

W Niemczech wzrosło spożycie wina

Mimo pandemii i zamrożenia gastronomii, spożycie wina w Niemczech w 2020 roku znacznie wzrosło – podaje portal lebensmittelzeitung.net.

Mimo zamkniętych w czasie pandemii restauracji w 2020 roku rynek wins w Niemczech ma się dobrze. Jak poinformował Niemiecki Instytut Winiarski (DWI), w minionym roku winiarskim, który skończył się do lipca 2020 r. spożycie wyniosło 20,7 litrów wina na mieszkańca. To o 0,6 litra więcej na mieszkańca niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spożycie wina musującego spadło jednak o 0,1 litra do 3,2 litra na osobę.

Badanie przeprowadzone przez Niemieckie Stowarzyszenie Winiarskie obejmuje cały rynek win - od spożycia w restauracjach i sprzedaży detalicznej po sprzedaż bezpośrednią przez winiarzy. W sumie w Niemczech w sezonie 2019/20 wypito około 17,2 mln hektolitrów wina, a także 2,6 mln hektolitrów wina musującego.

„To, że konsumpcja wina wzrosła w minionym roku winiarskim, pomimo zamknięcia branży gastronomicznej z powodu koronowirusa, można również przypisać wakacyjnym wyjazdom za granicę” - wyjaśniła dyrektor zarządzająca Niemieckiego Instytutu Wina Monika Reule. Ponadto, więcej wina kupowano w sklepach podczas pierwszego lockdowna, wielu konsumentów uzupełniało w tym czasie zapasy wina.

Według danych DWI, Niemcy zajmują czwarte miejsce wśród światowych rynków z największą konsumpcją wina. Do trójki liderów należą USA, Francja i Włochy. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także