02.12.2018/11:34

W sklepach Lidl klienci mogą płacić za zakupy Blikiem

Od 1 grudnia klienci sklepów sieci Lidl w Polsce mogą zapłacić za zakupy za pośrednictwem mobilnego system płatności Blik. Warto przypomnieć, że we wrześniu tę usługę udostępnił największy konkurent Lidla, sieć Biedronka.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Lidlem Blik poszerzył sieć punktów akceptacji tego systemu płatności o ponad 650 sklepów. Obecnie Blikiem można płacić także w takich sieciach jak Żabka, czy Auchan. By dokonać płatności, należy wprowadzić kod BLIK, znajdujący się w aplikacji mobilnej banku na smartfonie, do terminala płatniczego w sklepie. Następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN w telefonie.

Według badań CBOS, w 2017 r. już 92 proc. Polaków używało telefonów komórkowych. Systematycznie rośnie liczba klientów, którzy chcą wykorzystywać podczas zakupów usługi takie jak Blik, Aple Pay, czy Google Pay. Dla Lidla jest to więc z jednej strony szansa na poszerzenie grona klientów, a z drugiej na poprawę doświadczenia zakupowego w sklepach sieci dla klientów już odwiedzających placówki sieci.

Blik to powszechny standard płatności. Możliwość skorzystania z tej funkcji w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ok. 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Dzięki Blikowi można płacić, korzystając ze smartfona, w internecie i tradycyjnych sklepach, wypłacać i wpłacać gotówkę z bankomatów oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. Blik jest dostępny w 13 aplikacjach bankowych. Od stycznia do końca września br. użytkownicy skorzystali z Blika już ponad 57 milionów razy.

Udziałowcami spółki Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z Blika mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.