31.10.2020/09:53

W Warszawie prezydent zapowiedział pomoc dla handlarzy zniczami i kwiatami. Dołączają kolejni włodarze

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że utworzy sześć dodatkowych punktów, w których przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać rzeczy, które normalnie sprzedawali pod cmentarzami. Pomoc zapowiedzieli już włodarze kilku innych miast.

„Od jutra w Warszawie ruszy 6 punktów, gdzie będą mogli sprzedawać swoje znicze i kwiaty. Kupujmy je - bądźmy solidarni!” napisał na Twitterze w piątek w wieczorem Trzaskowski.

Udostępnione miejsca to:

 • Bracka u zbiegu z ul. Kruczą - na tyłach DH Smyk;
 • ul. Marszałkowska – wzdłuż domów towarowych między ul. Widok a ul. Świętokrzyską oraz przy budynku Cepelii;
 • centrum handlowe Arkadia - teren przed wejściem;
 • parking przy Hali Gwardii - pl. Wielopole;
 • ul. Andersa przy czerpni Metra (okolice Arsenału) - teren zwieńczający ul. Długą;
 • ul. Chmielna – teren pomiędzy ul. Nowy Świat a ul. Kruczą.
 •  

Podobne działania podejmują już prezydenci i burmistrzowie kolejnych miast. Jak donosi Dziennik Zachodni w Zielonej Górze miasto odkupi od sprzedawców po cenach hurtowych chryzantemy i posadzi je na skwerach i w parkach.

Z kolei Bytom zrezygnuje z pobierania opłat za zajęcie terenu przy cmentarzach, a także w miarę możliwości będzie odkupować kwiaty od handlarzy. Podobne rozwiązanie jest w planach włodarzy Sosnowca.

Zareagowały również władze Chełma.

Z kolei Bogdan Wenta, prezydent Kielc, napisał na Facebboku, że miasto odkupi od lokalnych producentów dwa tysiące chryzantem i posadzi je na trzech miejskich rondach.

Przypomnijmy, że reakcja włodarzy miast to odpowiedź na piątkowe rozporządzenie Rady Ministrów, które zakłada zakaz wstępu na cmentarze w dniach 31.10-02.11.

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • AW 02.11.2020

  Skąd nazwa handlarz? znaczenie tego słowa jest raczej pejoratywne a to przecież ludzie pracujący jak każdy inny.
  Czy nie można po prostu napisać sprzedawca?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także