19.12.2016/09:46

W Wigilię sklepy będą czynne krócej

24 grudnia sieci handlowe będą pracowały tylko do godziny 14:00 – pisze „Gazeta Wyborcza”.

To sukces związkowców z handlowej „Solidarności”, którzy od lat walczą o skrócenie czasu pracy w Wigilię, organizując akcję „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”. Jeszcze kilka lat temu sklepy były czynne tego dnia do godziny 19:00.

W tym roku handel jest w trudnej sytuacji. Kalendarz jest mało sprzyjający, bo ostatni weekend przed świętami wypadł aż tydzień przed Wigilią, wiec zakupy skumulują się na ostatni tydzień roboczy. Najtrudniejszym dniem w roku będzie piątek 23 grudnia.

Równocześnie – jak pisze „Gazeta Wyborcza” – sieci mają problem z brakiem pracowników. Zatrudnianie Ukraińców już nie wystarcza, niektóre szyldy decydują się nawet zatrudniać więźniów do pracy w magazynach. Tesco z kolei płaci premie pracownikom, którzy przyprowadzą osoby, które przepracują w sieci cały grudzień.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.