16.06.2020/09:29

Walmart testuje sklepy bez kasjerów

Największy detalista w Stanach Zjednoczonych zastępuje tradycyjne kasy stanowiskami samoobsługowymi. Zaczyna w jednym ze sklepów w Arkansas, gdzie zlikwidowane zostały wszystkie "zwykłe" kasy – podaje serwis pymnts.com.

To projekt pilotażowy, którego celem jest przyspieszenie pracy ma linii kas przy jednoczesnym ograniczeniu kontaktu z pracownikami sklepu. Jeśli pilotaż zakończy sukcesem, Walmart będzie rozwijać sieć sklepów bezgotówkowych.

W zeszłym miesiącu Walmart uruchomił Walmart Pay, bezdotykowy system płatności, jednocześnie rozszerzając możliwości klientów na zakupy online, łącząc wiele aplikacji w jedną centralną aplikację.

Walmart odnotował 74-proc. wzrost przychodów online w pierwszym kwartale 2020 r. Detalista odnotował również 10-proc. skok sprzedaży porównywalnych sklepów w tym samym okresie w 2019 r.

Zainteresowanie Walmarta samoobsługowymi kasami jest związane z pustoszeniem w handlu, jakie przyniósł koronawirus i odzwierciedla rosnące dążenie sieci supermarketów do rozszerzenia, jeśli nie zastąpienia kasjerów stanowiskami kas samoobsługowych.

W styczniu br. Walmart zrezygnował z kasjerów w sklepie Neighborhood Market w Coral Way na Florydzie. Ten sklep zaoferował także program Check Out With Me, który umożliwia kupującym sprawdzanie i płacenie za pośrednictwem skanerów, a także jako odbiór produktów spożywczych zamówionych online oraz dostawę tego samego dnia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kuba 16.06.2020

    Jestem ciekaw jak te grubasy na wózkach będą kasować. Wieki im to zajmie! Dlatego w USA kasy samoobsługowe mogą się nie przyjąć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.