22.01.2019/11:10

Warszawa hubem rozwoju UberEats w Europie Środkowo-Wschodniej. Uber zapowiedział nowe inwestycje

Firma Uber zainwestuje w rozwój swojego biura w Warszawie, przekształcając je w centrum biznesowe dla ekspansji platform Uber i UberEats w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej - poinformował we wtorek Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią.

- Warszawa stanie się naszym hubem, w którym do końca roku podwoimy zespół - powiedział Heywood podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Ministerstwie Cyfryzacji, w której uczestniczyli także minister cyfryzacji Marek Zagórski i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak tłumaczą przedstawiciele Ubera, od tej pory to w Warszawie zapadać będą wszystkie kluczowe decyzje biznesowe, związane z rozwojem aplikacji Uber i Uber Eats na rynkach CEE, wliczając w to strategię biznesową, planowanie nowych inwestycji, pracę nad nowymi rozwiązaniami z zakresu mobilności miejskiej, rozwój kadr czy same zmiany w aplikacji. W stołecznym biurze Ubera do końca roku zatrudnienie znajdzie 30 nowych specjalistów.

Podczas konferencji prasowej ogłoszona została także inna inwestycja Ubera w Polsce. Firma rozwinie w Krakowie pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi - a trzecie na świecie - centrum badań i rozwoju, które zajmuje się projektowaniem rozwiązań z zakresu nowych usług mobilnych firmy, jak rowery elektryczne Jump. Pozostałe centra działają w Nowym Jorku i San Francisco.

Krakowskie centrum badań i rozwoju powstało po zakupie firmy stworzonej przy Ryana Rzepeckiego przez Ubera w połowie 2018 roku. W tej chwili w centrum pracuje 20 inżynierów, programistów, elektroników oraz mechaników. Krakowski zespół pracuje zarówno nad samą aplikacją  do wypożyczania pojazdów, jak również projektuje kolejne wersje rowerów elektrycznych oraz hulajnóg. Inwestycja Ubera w ten projekt do końca br. ma pochłonąć ponad 11 mln zł.

Kolejna inwestycja Ubera obejmuje m.in. rozwój Krakowskiego Centrum Usług Biznesowych, założonego w 2016 roku. To wyspecjalizowana jednostka, będąca jednym z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Pracownicy centrum mają dbać o jakość usług Ubera dla użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w ponad 40 miastach, z 11 państw.

Po pierwotnym zainwestowaniu 40 milionów złotych i zatrudnieniu 300 osób w krakowskiej placówce, amerykańska firma chce zwiększyć tu zatrudnienie o kolejnych 200 osób do końca roku. Dodatkowo zainwestuje w rozwój krakowskiego Centrum ponad 26 milionów złotych.

W trakcie gdy Jamie Heywood wraz z ministrami ogłaszał plany inwestycyjne Ubera na polskim rynku, pod siedzibą Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie trwał niewielki protest taksówkarzy, niezadowolonych z działalności amerykańskiego przedsiębiorstwa w Polsce. W proteście wzięło udział kilkanaście osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.