11.07.2018/07:02

RD Bud generalnym wykonawcą marketów Castorama

Warszawska spółka RD bud została generalnym wykonawcą pierwszego w Elblągu marketu sieci Castorama. To już drugie w tym roku spotkanie wieloletnich partnerów na placu budowy. Kilka tygodni temu spółka Castim powierzyła firmie RD bud modernizację i rozbudowę sklepu w Nowym Targu.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zakupy w Castoramie mieszkańcy Elbląga zrobią jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

–  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca  2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – tłumaczy Paweł Ryś, kierownik budowy.

Równolegle, RD bud realizuje dla Castoramy budowę w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej. Inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich obejmuje rozbiórkę sklepu Alma na działce sąsiadującej z tą, na której stoi obecna Castorama i dobudowę nowej części marketu. Zakończenie tej fazy prac zaplanowano na listopad 2018 r. Wtedy też sklep przeprowadzi się do nowego obiektu, a stary zostanie poddany modernizacji.

Docelowo Castorama w Nowym Targu zajmie 11 tys. mkw. powierzchni użytkowej i będzie dysponowała parkingiem o łącznej pojemności prawie 350 pojazdów. Budynek zostanie oddany do użytkowania pod koniec marca 2019 r.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • wwew 27.07.2018

    czarno to widzę skoro rd wierzyciele złożyli wniosek o upadłość

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.