29.10.2020/13:38

Wicepremier Gowin przeprowadził konsultacje ze Związkiem Polskich Pracodawców Handlu i Usług

W środę odbyły się kolejne konsultacje Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z przedsiębiorcami. Tym razem wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi oraz wiceminister Oldze Semeniuk swoje postulaty przekazali przedstawiciele Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

- MRPiT jest kategorycznie przeciwne wprowadzaniu lockdownu, niezależnie od sytuacji epidemicznej. Gospodarka musi funkcjonować - powiedział Jarosław Gowin podczas spotkania.

Z kolei Olga Semeniuk dodała, że "sprzedaż stacjonarna, jak też internetowa, jest bardzo ważną gałęzią gospodarki". - Wspólnie z panem premierem Jarosławem Gowinem cieszymy się, że przedsiębiorcy, chociażby poprzez zmianę modelu handlu w internecie, robią co w ich mocy, by przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Razem na pewno wypracujemy konstruktywne rozwiązania - wskazała, cytowana w komunikacie.

W środowym spotkaniu uczestniczyli: Tomasz Ciąpała, Prezes Zarządu Lancerto S.A., Paweł Kapłon, Prezes PAAN Capital i właściciel marki Tatuum, Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP SA, Marcin Ochnik, Prezes Zarządu OCHNIK S.A., a także Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Lindel 31.10.2020

  Dobrze, że jest ten związek, może nie pozwolą wszystkiego pozamykać.

 • krasnal 31.10.2020

  Lockdown jest zły dla całej gospodarki, pamiętajmy że to właśnie spółki takie jak LPP płacą podatki w Polsce i to niemałe.

 • Czyz 30.10.2020

  Nie powinno być mowy o żadnym lockdownie. To by oznaczało koniec dla wielu przedsiębiorstw.

 • lisa 30.10.2020

  Jak dla mnie to trzeba ratować polskie biznesy, tym bardziej takie które godnie nas prezentują również zagranicą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także