16.09.2016/16:07

Większość ajentów zadowolona ze współpracy z siecią Żabka

63 proc. ajentów Żabki jest zadowolonych ze współpracy z siecią, 29 proc. ocenia współpracę ani dobrze, ani źle, a 8 proc. nie jest zadowolonych ze współpracy – wynika z przeprowadzonego w zeszłym roku badania ARC Rynek i Opinia.

W trakcie badania ajenci zostali zapytani, czy doradziliby prowadzenie sklepu w sieci Żabka osobie, która zwróciłaby się do nich z pytaniem, jaką pracę wybrać. - Wyniki wskazują, że 52 proc. ajentów jest na tak, 23 proc. ani na tak, ani nie, a 25 proc. ajentów jest na nie. Podobnie kształtowały się odpowiedzi na inne skierowane do ajentów pytanie, czy gdyby mieli wybierać jeszcze raz pracę, wybraliby sieć Żabka. Twierdzącą odpowiedź podało 55 proc. badanych, 16 proc. nie miała wyrobionego zdania, a 29 proc. odpowiedziało na to pytanie negatywnie – wskazuje prof. dr hab. Edward Cyrson, ekspert w dziedzinie marketingu międzynarodowego oraz analizy strategicznej.

W badanej przez ARC Rynek i Opinia próbie ajentów dominują kobiety. Stanowią one 69 proc. próby, mężczyzn jest 31 proc. - Największą grupę stanowią osoby w wieku 25-44 lat (respondenci w wieku od 25 do 34 lat i od 35 do 44 lat stanowią łącznie prawie dwie trzecie całej badanej próby). Wśród ajentów jest niewielki odsetek osób młodych, do 25 roku życia (7 proc.) i niewiele większy osób w wieku przedemerytalnym i emerytalnym (niespełna 10 proc.) – komentuje dr Tomasz Kopczyński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prawie połowa ajentów legitymuje się wykształceniem średnim ogólnokształcącym lub zawodowym. Wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne posiada w badanej próbie niemal 11 proc., a prawie 30 proc. ma wykształcenie wyższe (z licencjatem lub magisterium).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pipi 16.09.2016

    Podobno mieszkańcy korei północnej ten są najszczęśliwsi :) !!!! Otwieram pracuj.pl i patrzę ile jest ogłoszeń z Zabki i chyba coś jest nie tak...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.