03.03.2021/20:54

Wielka Brytania podnosi limit płatności bezdotykowych do 100 funtów

Dotychczasowy limit wynosił 45 funtów. Zmiana ma pomóc w szybszym wyjściu z kryzysu spowodowanego pandemią.

O sprawie donosi portal internetowy telewizji Sky News.

- Wraz z początkiem otwierania brytyjskiej gospodarki oraz powrotem ludzi na ulice handlowe, podniesienie limitu przy płatnościach bezkontaktowych ułatwi płacenie za zakupy i pobudzi handel, co przełoży się na ochronę miejsc pracy i przyczyni się do wzrostów tej branży – powiedział Rishi Sunak, brytyjski Kanclerz Skarbu.

Sky informuje, że za takim rozwiązaniem lobbowały zwłaszcza brytyjskie banki. Podwyższenie limitu było jednak możliwe dopiero po zakończeniu tzw. okresu przejściowego, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Limity wspólnotowe ograniczają bowiem płatności bezdotykowe do 50 euro na transakcję.

Dane z tamtejszego tynku pokazują, że jeszcze w 2019 roku czterech na dziesięciu klientów korzystało z transakcji bezdotykowych katami kredytowymi, natomiast we wrześniu zeszłego roku wskaźnik ten mówił o sześciu na dziesięciu klientów korzystających z tego typu płatności. Między kwietniem 2020 r, a styczniem 2021 r liczba transakcji wymagających użycia chipa lub kodu PIN wyniosła w Wielkiej Brytanii 350 milionów.

Mimo zmian przepisów, wyższe limity nie wejdą w życie od razu. Najpierw swoje systemy muszą dostosować banki i instytucje płatnicze.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także