13.11.2019/10:07

Właścicel sieci stacji Avia jest operacyjnie gotowy na przejęcie części stacji PKN Orlen

Może się tak zdarzyć że Komisja Europejska wyrazi zgodę na akwizycję przez PKN Orlen Grupy Lotos pod warunkiem zbycia części stacji przez PKN. Nie wiadomo jeszcze ile i jakie stacje wchodziłyby w grę, ale stowarzyszenie Avia International deklaruje chęć wzięcia udziału w potencjalnej transakcji – stwierdza Adam Sikorski, prezes spółki Unimot, która rozwija w Polsce sieć stacji Avia.

Jak zauważa Adam Sikorski w rozmowie z serwisem sii.org.pl, ciężko mówić na tym etapie o jakichkolwiek szczegółach. - Jednak bazując na doświadczeniach stowarzyszenia Avia, Unimot mógłby być kluczowym członkiem ewentualnego konsorcjum – posiadamy niezbędne koncesje, znamy dobrze rynek i mamy w planach dalszy rozwój sieci Avia w Polsce – zaznacza prezes spółki Unimot.

Dodaje, że oczywiście nie wiadomo jak finalnie będzie wyglądał rynek stacji paliw w Polsce. - Wiemy, że chcemy być na nim istotnym graczem. Wzmacniamy mocno zespół specjalistów, rozwijamy ofertę pozapaliwową, zwiększamy świadomość marki i intensywnie budujemy relacje z partnerami biznesowymi. Jesteśmy operacyjnie gotowi na różne warianty, także ten zakładający skokowy wzrost liczby stacji paliw w naszej sieci – mówi Sikorski.

Więcej na sii.org.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.