24.06.2020/09:08

Właściciel Dino zepchnął ze szczytu Zygmunta Solorza. Giełda ma nowego króla

Przez kilka lat Zygmunt Solorz był największym inwestorem indywidualnym na GPW. Jednak we wtorek zdetronizował go Tomasz Biernacki, właściciel sieci Dino. Jego akcje warte są już 10,3 mld zł - poinformował "Puls Biznesu".

Według wyliczeń „PB” giełdowy majątek Zygmunta Solorza to przede wszystkim większościowy pakiet akcji Cyfrowego Polsatu. Spółka ta kontroluje Netię i ma 23-procentowy pakiet Asseco Poland. Wczoraj, po raz pierwszy wycena majątku Zygmunta Solorza została przebita przez Tomasza Biernackiego.

 
 
 
 
 

Założyciel i posiadacz 51 proc. akcji sieci sklepów Dino przeskoczył założyciela Polsatu. Jak informuje „PB”, na wtorkowej sesji wartość Dino Polska po raz pierwszy przekroczyła 20 mld zł, co oznacza, że w rękach biznesmena są akcje warte 10,32 mld zł. To o ponad 60 mln zł więcej niż portfel Zygmunta Solorza.

Więcej na ten temat w "Pulsie Biznesu"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.