02.04.2019/14:41

Właściciel franczyzowych lokali przegrał spór o wysokość VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim stwierdził, że nie ma podstaw do naliczania 5-proc. VAT dla dań z lokali szybkiej obsługi, jeśli bezpośrednio po wydaniu klientowi nadają się one do spożycia. Inna sytuacja byłaby, gdyby chodziło o dania wymagające obróbki termicznej, np. rozmrożenia lub odsmażenia – podaje portal prawo.pl.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 23 03.04.2019

    Cały czas to samo - JA OD 5 LAT (CZYLI OD ZAŁOŻENIA FIRMY GASTRO) PŁACĘ 8 % VAT , A TYMCZASEM WIELKIE KONCERNY W POLSCE MOGŁY NALICZAĆ 5% , POWINNY ZAPŁACIĆ RÓŻNICĘ OD SAMEGO POCZĄTKU , OD KIEDY ZACZĘŁY DZIAŁALNOŚĆ W POLSCE. WIDZĄC ICH PARAGONY BYŁEM ZADZIWIONY , ŻE NIKT Z TYM NIC NIE ROBI .
    PANOWIE DZIENNIKARZE MOŻE CZAS ZORGANIZOWAĆ LOBBY W NASZYM KRAJU I JASNO OKREŚLIĆ STAWKI VAT , NP: WSZYSTKO CO DO PICIA PO ZA ALKOHOLEM 5% , ALKOHOLE I UŻYWKI 23% , WSZYSTKO CO DO JEDZENIA W TYM SŁODYCZE , NABIAŁ ITP 8 % itd SKOŃCZĄ SIĘ WTEDY PROBLEMY ( bo co powiedzieć o wodzie , która w domach ma 8% vat , a jak wlejemy tę samą wodę do butelki to dziwnym trafem VAT skacze do 23 % ????? takich absurdów jest więcej .....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.