28.01.2021/13:51

Cofix - właściciel izraelskiej sieci sklepów wszedł na polski rynek i buduje sieć kawiarni. Firma ma już trzy placówki w Warszawie

Globalny plan marki Cofix to 5000 punktów do 2025 roku. W Polsce na ten rok operator zaplanował uruchomienie 25 lokali. Firma jest właścicielem sklepów i sieci kawiarni i właśnie ten drugi koncept planuje rozwijać na polskim rynku. Właścicielami sieci Cofix i Super Cofix są: Rami Levy, Mikhail Pechersky oraz Błażej Bernard Reiss, który pełni funkcję CEO Cofix. 
 

Pierwszy lokal sieci Cofix ruszył w czerwcu przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie, a od sierpnia działa również kawiarnia przy ulicy Jana Pawła II. Najnowszy punkt został otwarty 16 grudnia w warszawskiej Galerii Wileńskiej. – W 2020 roku zakładaliśmy otwarcie 25 lokalizacji, jednak pandemia zweryfikowała nasze plany. Obecnie wszystkie nasze kawiarnie są lokalami własnymi. Znajdują się pod szyldem Cofix Global – tłumaczy Natalia Nowińska przedstawicielka sieci Cofix. W tym roku firma chce zrealizować plany z ubiegłego roku i otworzyć 25 nowych kawiarni.

Marka powstała w Izraelu, gdzie posiada około 150 lokali. Kolejne kawiarnie znajdują się w Rosji i są tam czwartą pod względem wielkości siecią. Zlokalizowane są głównie w Moskwie i Petersburgu i jest ich około 190. 

–  Obecnie dokonujemy ekspansji w Białorusi, gdzie mamy 9 kawiarni oraz w Brazylii, skąd planujemy dalszy rozwój na Amerykę południową. Pracujemy też nad otwarciem pierwszego lokalu w Chinach i na Tajwanie. Niedawno otworzyła się też nasza pierwsza kawiarnia w Kazachstanie – dodaje Natalia Nowińska.

Kawiarnie są różne, od maleńkich lokali szybkiej obsługi, takich jak na Jana Pawła II 38, który ma niespełna 39 mkw., po dużo bardziej przestronne z większą liczbą miejsc siedzących, czego dobrym przykładem jest lokal przy ulicy Świętokrzyskiej 16. Sieć Cofix posiada również wyspy w galeriach handlowych.

Obecnie sieć poszukuje lokalizacji pod kolejne kawiarnie i rozgląda się za potencjalnymi franczyzobiorcami.

W styczniu 2018 roku izraelski gigant supermarketów Rami Levy kupił 20 procent udziałów Cofix. Umowa obejmowała także dwuletnią opcję zwiększenia udziałów Levy do 50,01 proc., Stało się tak już w lipcu 2018 roku, czyniąc go większościowym udziałowcem firmy. W styczniu 2020 roku Levy przejął poprzez Cofix sieć sklepów ze słodyczami Little Switzerland.

Na izraelskim portalu Globes.co znaleźliśmy informacje świadczące o tym, że Rami Levy ma ogromny apetyt biznesowy znacznie wykraczający poza rodzimą branżę spożywczą.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Linda 25.02.2021

    Proszę, proszę jak szybko działają, Polakom odbiorą a sami będą się bogacić, choćbym miała z pragnienia zdechnąć to u nich nie kupię

  • gość 29.01.2021

    Nie wiem, kto jest klientem docelowym. Mnie nie przekonuje ta sieć. Mając tyle sieciowych i niezależnych lokali wysokiej jakości, Polska to jeden z bardziej konkurencyjnych rynków dla kawiarni, chociaż jest spory potencjał do rozwoju. Cofix jednak nie oferuje doświadczeń, np. bardzo ubogi wystrój. Nie wróżę sukcesu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.