31.01.2019/09:48

Ceconomy, właściciel Media Markt, ma nowego prezesa i dyrektora finansowego

Firma Ceconomy, dawniej wchodząca w skład Grupy Metro a obecnie zarządzająca osobno siecią Media Markt, ma już nowego prezesa i nowego dyrektora finansowego. Rada nadzorcza wyznaczyła na te stanowiska, odpowiednio, Jörna Wernera i Karin Sonnesmoser.

W latach 2015-2018 Werner, dziś 57-letni manager, był szefem sieci warsztatów samochodowych A.TU Auto-Teile-Unger Handels GmbH & Co. KG, gdzie objął przewodnictwo w radzie nadzorczej w maju ubiegłego roku. Wcześniej, jako dyrektor generalny, Werner był odpowiedzialny za gruntowną restrukturyzację sieci detalicznej Conrad Electronic SE.

Werner jest sprawdzonym ekspertem w dziedzinie cyfrowej transformacji modeli biznesowych i międzynarodowych strategii wzrostu, a także posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie złożonego biznesu branżowego i handlu wielokanałowego.

Z kolei nowa dyrektor finansowa, Karin Sonnenmoser (49 lat), wcześniej odpowiadała za finanse i zamówienia w notowanej na giełdzie austriackiej Grupie Zumbotel AG, dostawcy systemów oświetleniowych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała Grupie Volkswagena, gdzie była między innymi dyrektorem zarządzającym ds. finansów i kontrolingu.

Zarówno Werner, jak i Sonnesmoser, nowe stanowiska w Ceconomy obejmą 1 marca 2019 r.

Przypomnijmy, że poprzedni prezes Ceconomy, Pieter Haas, zrezygnował z pracy ze skutkiem natychmiastowym w październiku minionego roku. Stało się tak po publikacji kolejnych rozczarowujących wyników spółki.

Zysk EBITDA Ceconomy za rok finansowy 2017/2018, który skończył się 30 września, wyniósł 630 mln euro. Prognozy publikowane na miesiąc przed pokazaniem wyników oscylowały pomiędzy 680 a 710 mln euro. Już takie wyniki oznaczałyby spadek zysków, ponieważ rok wcześniej EBITDA wyniosła 714 mln euro.

Także wskaźnik EBIT okazał się niższy od oczekiwań – zysk przed opodatkowaniem spadł do 400 mln euro, podczas gdy rok wynosił 494 mln euro.

Ceconomy podkreśla, że działalnością operacyjną MediaMarktSaturn nadal zarządza jako CEO Ferran Reverter.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.