18.01.2020/13:31

Właściciel wielkiej sieci handlowej w końcu potwierdził zamiar przejęcia części biznesu Tesco!

Grupa TCC,  która prowadzi m.in. największą sieć domów towarowych, centrów handlowych i supermarketów (Big C Supercenter) w Azji publicznie ogłosiła chęć przejęcia części biznesu Tesco.

Kilka tygodni temu Grupa Tesco poinformowała o możliwej sprzedaży swoich aktywów w Tajlandii i Malezji. Jak pisaliśmy, firmami, które są zainteresowane zakupem sieci sklepów Tesco w obu krajach są lokalne koncerny handlowe, w tym grupa TCC, kontrolowana przez miliardera Charoena Sirivadhanabhakdiego oraz Grupa Charoen Pokphand (CP), która swego czasu chciała kupić w Polsce sieć Żabka, a do której należy sieć 11 tys. sklepów convenience 7-Eleven.

Firmy nie chciały komentować doniesień, ale szef Big C Supercenter potwierdził właśnie, że chce przejąć azjatycki biznes Tesco i publicznie ogłosił zamiar złożenia oferty. Aswin Techajareonvikul, dyrektor generalny TCC, powiedział, że model biznesowy Big C i Tesco różni się pod względem produktów i lokalizacji, dlatego przejęcie pozwoli na ekspansję Big C na rynkach, gdzie było do tej pory nieobecne.

- Prowadzimy sklepy w około 60 prowincjach, podczas gdy Tesco ma sklepy tam, gdzie nas nie ma. Wierzymy, że jeśli dodamy Tesco do naszego portfolio, pomoże to rozwinąć naszą działalność detaliczną - powiedział Aswin. Dodał, że Tesco ma silne podstawy biznesowe w kilku prowincjach i różne formaty biznesowe, które pomogą wzmocnić działalność Big C.

Według agencji Reutera PTT, państwowa firma energetyczna w Tajlandii, także planuje złożyć ofertę. Ale dyrektor PTT Plc zaprzeczył, że spółka zależna PTT Oil and Retail (PTTOR) \jest zainteresowana przejęciem biznesu Tesco, bo działalność handlowa nie jest podstawą działalności i zainteresowań biznesowych spółki.

Big C we wszystkich formatach biznesowych ma 800-900 tys. mkw powierzchni handlowej. Od 15 stycznia firma prowadzi 1231 sklepów w całym kraju. Ogółem około 150 sklepów to hipermarkety, 1018 oddziałów znajduje się pod szyldem Mini Big C, a pozostałe to inne formaty.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Alise 18.01.2020

    Wyprzedają co się da... Kiedy zwrot z Irlandii po Brexicie i z Czech i Słowacji?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.