03.08.2016/09:47

Włosi nagradzają za niemarnowanie żywności

Polski projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności zakłada kary finansowe dla detalistów za wytwarzanie odpadów. Włosi zamierzają nagradzać tych, którzy nie będą marnować żywności i lekarstw – informuje Interia.

Włoski Senat przyjął przepisy, których celem jest ograniczenie ilości produktów spożywczych trafiających na śmietnik lub do utylizacji. Rząd, który wystąpił z inicjatywą legislacyjną, za cel postawił sobie uratowanie przed wyrzuceniem miliona ton żywności rocznie. Bezpłatne przekazywanie żywności stanie się znacznie prostsze, a darczyńcy mogą liczyć na ulgi podatkowe.

Jak podaje Interia, codziennie we Włoszech wyrzuca się 1300 ton pieczywa, ale na mocy nowych przepisów niesprzedane w ciągu 24 godzin pieczywo będzie można przekazać w formie darowizny instytucjom i organizacjom dobroczynnym.

Włoskie organizacje pomocowe szacują, że gdyby tylko wszystkie instytucje publiczne, w tym mające stołówki urzędy i szkoły, oddawały na cele dobroczynne po 20 posiłków dziennie, można by rozdać dodatkowo 7 milionów porcji najbiedniejszym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.