05.12.2019/16:14

Wprowadzenie podatku cukrowego już przesądzone. Minister zdrowia wskazał datę

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że chce jak najszybciej wprowadzić tzw. podatek cukrowy - podaje politykazdrowotna.com.  

Nowy podatek ma być wprowadzony nie później niż w roku 2022 - zapowiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, taki cel został wpisany do projektu Narodowej Strategii Onkologicznej. Podkreślił, że cel wprowadzenia "sugar tax" nie jest budżetowy, ale prozdrowotny.

Według ministra, spożycie cukru wpływa na otyłość, a ta z kolei na wzrost zachorowań na nowotwory. Ł. Szumowski wyjaśnił, że podatek został wpisany do Narodowej Strategii Onkologicznej, jednak na razie nie można mówić o szczegółach, ponieważ wciąż trwają rozmowy dotyczące takiego rozwiązania. 

Przypomnijmy, jak zapowiedziała Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego, podatkiem miałyby zostać objęte wszystkie produkty, zawierające przynajmniej 5 gramów cukru na 100 gramów produktu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gosc 08.12.2019

    Politycy wiedza lepiej co jest dobre dla ludzi , w PRL nie zdrowe bylo maslo , mieso oprucz podrobow itp . Brakuje kasy , a reszta to sciemnianie .

  • gija888 06.12.2019

    Po co z tym czekać? Cukier jest MEGA szkodliwy. Dzieci już maja z tym poważne problemy, nie wspominając o osobach starczych. Ten podatek jest potrzebny już!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.