08.05.2021/10:05

Wrocławskie centrum handlowe Renoma przejdzie generalną przebudowę

Firma Tétris, którą wybrał Globalworth, właściciel i zarządca wrocławskiego centrum handlowego na generalnego wykonawcę przebudowy obiektu, rozpoczęła właśnie główne prace przy przebudowie budynku. Tym samym rozpoczął się główny etap prac nad metamorfozą obiektu, który zbiegł się z 91 rocznicą jego powstania.

Renoma, wrocławskie centrum handlowe zmienia się nie do poznania dzięki remontowi. Przynajmniej tak zapewnia właściciel budynku, czyli firma Globalworth. Nowy wystrój będzie nawiązywać do historycznego stylu Domu Towarowego Wertheim. Cały proces odbywa się pod nadzorem konserwatora zabytków, z którym właściciel i zarządca nieruchomości aktywnie współpracuje.

Barbara Wójcik, senior asset manager w Globalworth Poland mówi, że metamorfoza da Renomie nowy blask i funkcje oczekiwane dziś przez mieszkańców miasta. - Nasza wrocławska perła zyska nową ofertę handlową i gastronomiczną. Zamiast tradycyjnego food courtu stawiamy na oryginalne, autorskie koncepty gastronomiczne z ogródkami – poprzez nowe zagospodarowanie placu Czystego i docelowe otwarcie się na plac Kościuszki. Renoma wzbogacona zostanie też o najwyższej klasy powierzchnie biurowe, dedykowane najemcom ceniącym sobie prestiżową lokalizację w ścisłym centrum miasta, historyczny charakter budynku i otoczenia, a jednocześnie nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne – dodaje.

Centrum handlowe nie chce konkurować z wielkimi galeriami. - Zdecydowaliśmy się pójść inną drogą i wykorzystać doświadczenia z innych naszych obiektów, przede wszystkim z warszawskiej Hali Koszyki. W części handlowej stawiamy na marki modowe z długą tradycją obecności w Renomie, które nie są dostępne w innych obiektach w regionie. Uzupełnieniem oferty będą sklepy codziennych zakupów, punkty usługowe i klinika medyczna - wyjaśnia Anna Merta, leasing director retail w Globalworth Poland.

Dodaje, że bardzo ważną cechą, na którą firma kładzie szczególny nacisk jest lokalność, niepowtarzalność oraz poszanowanie tradycji i architektury Renomy. - Nie próbujemy kopiować rozwiązań z innych projektów, natomiast wykorzystujemy potencjał lokalizacji i dostosowujemy ofertę pod oczekiwania lokalnej społeczności oraz klientów wewnętrznych, czyli pracowników biurowych - mówi.

Przebudowa odbywa się na otwartym, funkcjonującym obiekcie. Działania firmy remontowej zostały zaplanowane tak, by nie zamykać całkowicie przestrzeni i umożliwić częściowe funkcjonowanie galerii – zarówno mieszczących się w niej sklepów, jak i placówki medycznej Lux Med.

Wykonująca remont firma Tétris będzie pracować wyłącznie w nocy, w konkretnie wydzielonych strefach. Ze względu na komfort klientów, modernizacja Renomy prowadzona jest etapowo, we wcześniej wyłączonych z użytkowania częściach obiektu. Wszystkie prace modernizacyjne zakończą się w 2022 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także