08.09.2020/08:25

Wyciekły dane pracowników McDonald’s. UODO wszczyna postępowanie

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wszczął działania mające ustalić dokładne okoliczności wycieku danych z grafika pracowników McDonald's.

"Organ nadzorczy, analizując sprawę, zwrócił się do Spółki o złożenie wyjaśnień dotyczących stosowanych środków organizacyjnych i technicznych, a w szczególności czy Spółka dokonywała regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych danych osobowych klientów i pracowników Spółki" - poinformował urząd.

Kontrola dotyczyć ma okoliczności, w których doszło do umieszczenia pliku zawierającego dane osobowe w publicznie dostępnym katalogu. "Ewentualne dalsze kroki organ nadzorczy podejmie po ustaleniu wszelkich okoliczności w tej sprawie" – uściśla UODO.

McDonald’s tłumaczy, że informuje informację o naruszeniu danych otrzymał 22 lipca. O incydencie poinformowała UODO. "Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia danych oraz wyeliminowania możliwości dostępu do nich. Równolegle niezależne firmy rozpoczęły audyt w celu zidentyfikowania przyczyn incydentu, a także aktywnego rekonesansu aplikacji, w celu wykrycia podatności. W działania od początku zaangażowani byli inspektorzy ochrony danych osobowych firmy oraz naszych dostawców. Wyniki audytu wskazują na omyłkowe umieszczenie kopii bazy danych w nieprzeznaczonym do tego folderze" – przekazała w oświadczeniu w oświadczeniu sieć McDonald's.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także