16.02.2017/16:00

Wyłączyć e-commerce spod ograniczeń handlu w niedziele!

Dyskusja o zakazie handlu w niedziele toczy się od września 2016 roku, kiedy to do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Mimo niejasnych i wadliwych przepisów, a także twardych wyliczeń wskazujących na skalę negatywnych skutków dla polskiej gospodarki, jakie przyniesie wprowadzenie w życie tej ustawy - kształt jej projektu - nawet po autokorekcie - wciąż jest niepokojący. I wciąż dotyczy e-sklepów. Izba Gospodarki Elektronicznej postuluje wyłączenie rynku e-commerce spod ograniczeń zakazu handlu w niedziele.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Miro 11.03.2017

  Solidarnosć nie tylko o sklepach internetowych zapomniała, ale też np. o franczyzach. Nie rozumiem, po co w tej ustawie w ogóle rozróżnienie na sklepy prywatne i sklepy franczyzowe. I te, i te, są prowadzone przez drobnych przedsiębiorców, działają lokalnie, ale tylko franczyza nie będzie mogła handlować w niedzielę. Komu w Solidarności zależy, żeby osłabiać polski handel?

 • Sprzeciw 09.03.2017

  PiS się skumał z tłustymi kotami z Solidarności, którzy chcą tylko utrzymywać swoje przywileje, a zapomniał o zwykłych polakach, których ten zakaz dotknie - czyli właścicelach małych sklepów groszków, abc, żabek.

 • Jan 20.02.2017

  A co PIS obchodzi rozwój Polski i wzrost gospodarczy ? Przecież Kaczyński powiedział, że Polska może rozwijać się wolniej ale aby zgodnie z jego wizją. PIS prowadzi Polskę do ruiny - programy Morawieckiego zaś to niespójna, propagandowa ściema.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.