16.02.2017/16:00

Wyłączyć e-commerce spod ograniczeń handlu w niedziele!

Dyskusja o zakazie handlu w niedziele toczy się od września 2016 roku, kiedy to do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Mimo niejasnych i wadliwych przepisów, a także twardych wyliczeń wskazujących na skalę negatywnych skutków dla polskiej gospodarki, jakie przyniesie wprowadzenie w życie tej ustawy - kształt jej projektu - nawet po autokorekcie - wciąż jest niepokojący. I wciąż dotyczy e-sklepów. Izba Gospodarki Elektronicznej postuluje wyłączenie rynku e-commerce spod ograniczeń zakazu handlu w niedziele.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Miro 11.03.2017

  Solidarnosć nie tylko o sklepach internetowych zapomniała, ale też np. o franczyzach. Nie rozumiem, po co w tej ustawie w ogóle rozróżnienie na sklepy prywatne i sklepy franczyzowe. I te, i te, są prowadzone przez drobnych przedsiębiorców, działają lokalnie, ale tylko franczyza nie będzie mogła handlować w niedzielę. Komu w Solidarności zależy, żeby osłabiać polski handel?

 • Sprzeciw 09.03.2017

  PiS się skumał z tłustymi kotami z Solidarności, którzy chcą tylko utrzymywać swoje przywileje, a zapomniał o zwykłych polakach, których ten zakaz dotknie - czyli właścicelach małych sklepów groszków, abc, żabek.

 • Jan 20.02.2017

  A co PIS obchodzi rozwój Polski i wzrost gospodarczy ? Przecież Kaczyński powiedział, że Polska może rozwijać się wolniej ale aby zgodnie z jego wizją. PIS prowadzi Polskę do ruiny - programy Morawieckiego zaś to niespójna, propagandowa ściema.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.