02.05.2020/20:40

Wyspy handlowe w galeriach jednak będą otwarte od 4 maja

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów przewidywał, że pozostaną zamknięte. Jednak w finalnej wersji rozporządzenia pojawi się przepis otwierający wyspy handlowe.

O otwarciu wysp handlowych poinformował na Twitterze wiceminister zdrowia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. 

Przypomnijmy, że Związek Przedsiębiorców i Pracodawców kilka dni temu apelował do rządu o otwarcie wysp handlowych, argumentując, że dalsze utrzymywanie na nich zakazu handlu detalicznego lub prowadzenia działalności usługowej jest niezasadne.

"Zasady funkcjonowania wysp powinny pozostać analogiczne jak dla straganów. Uwarunkowania prowadzenia działalności na tych obiektach są porównywalne. Nie znajduje się zatem uzasadnienia, dla dalszego ograniczania działania wspomnianych wysp" - czytamy w komunikacie ZPP. 

Po majówce otwarte mają być galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane, hotele, a także żłobki i przedszkola. Otwarte też zostaną niektóre instytucje kultury i sztuki, fryzjerzy i kosmetyczki. Nieco później rząd przewiduje częściowe odmrożenie stacjonarnej działalności gastronomicznej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pracownik banku 03.05.2020

    Wydaje mi się że pracownicy wysp teraz beda narażeni podobnie jak pracownicy supermarketów. Przecież oni będą ciągle między tym wszystkim... Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.