25.05.2020/16:32

X5 Retail Group dostarcza produkty w godzinę. Trwa pilotaż nowego projektu

Jeden z największych rosyjskich detalistów kontynuuje rozwój pilotażowego projektu ekspresowej dostawy produktów. Z nowej usługi mogą skorzystać mieszkańcy kolejnego miasta - Sankt Petersburga.

X5 Retail Group kontynuuje rozwój projektu dostaw ekspresowych wchodząc do kolejnego miasta. Chodzi o zamówienia złożone on-line w sieci supermarketów Perekrestok.

Jak informuje detalista, obecnie tę usługę oferuje 38 sklepów działających pod tym szyldem. Docelowo, ma ona być dostępna na obszarze całego miasta.

Ofertę wyróżnia brak minimalnej wartości zamówienia i cena dostawy. Za produkty zamówione w ramach tej usługi konsumenci płacą 99 rubli, co stanowi równowartość około 1,39 dolarów. Klienci mogą wybierać spośród asortymentu od 9 tys. do 14 tys. artykułów, w zależności od dostępności produktów w najbliższym sklepie. Maksymalny czas dostawy od momentu złożenia zamówienia nie przekracza 60 minut.

Przeczytaj także: Pandemia uderza w rosyjski handel. X5 Retail Group rezygnuje z nowych sklepów

To kolejny etap rozwoju ekspresowej dostawy. Pilotaż tego projektu wystartował w kwietniu w Moskwie, aby zaspokoić zwiększony popyt na zamówienia internetowe spowodowane pandemią koronawirusa. Planuje się, że w tym roku X5 Retail Group zadebiutuje z tą usługą w kolejnych rosyjskich miastach.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.