03.05.2021/09:52

Z gazetek na smartfonach najczęściej korzystają mieszkańcy wsi [DANE]

Jak wynika z raportu 2021 FMCG Brands We Shop by Blix&Kantar, ze sklepowych gazetek na smartfonach najchętniej korzystają mieszkańcy polskich wsi oraz małych miast. Robią to przede wszystkim kobiety.

Aż 26 proc. badanych przez Blix i Kantar, którzy potwierdzili, że korzystają z gazetek na smartfona, mieszka na wsiach. Z kolei 24 proc. z nich to mieszkańcy małych miejscowości. Większe obszary miejskie znalazły się na dalszych miejscach w tym zestawieniu.

Biorąc pod uwagę poszczególne województwa, z gazetek w smartfonach najchętniej korzystają mieszkańcy województwa mazowieckiego (13 proc.), śląskiego (12 proc.) i wielkopolskiego (10 proc.).

Co ciekawe, dwukrotnie częściej ze smartfonowych gazetek korzystają kobiety niż mężczyźni.

Wg. danych płynących z raportu Blix i Kantara miłośnikami takiego dostępu do gazetek są przede wszystkim osoby w wieku od 27 do 35 lat, a także ci w przedziale wiekowym 18-26 l.

Badanie przeprowadzona na próbie 4 tys. osób.

Gazetki na smartfonach (Blix, Kantar)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także