20.05.2020/08:56

Žabka planuje dynamiczną ekspansję w Czechach

Žabka chce w tym roku otworzyć kilkadziesiąt nowych sklepów w Czechach. Od początku roku sieć wchodząca w skład Grupy Tesco uruchomiła siedem nowych placówek. Teraz planuje wyjść poza Pragę i Kraj środkowoczeski – czytamy w serwisie mediaguru.cz.

Žabka ma w Czechach 114 sklepów. Standardowa wielkość placówki wynosi od 90 do 110 mkw. – Widzimy duży potencjał w rozwoju sklepów małoformatowych. Dlatego planujemy w tym roku otworzyć kilkadziesiąt nowych sklepów – komentuje Radim Lunda, dyrektor generalny sieci sprzedaży Žabka.

Od początku roku Žabka otworzyła siedem nowych sklepów. Ten ostatni został otwarty pod koniec ubiegłego tygodnia w Pradze. W przeszłości sieć prowadziła swoje sklepy prawie wyłącznie w tym mieście i regionie środkowoczeskim, co już jednak się zmieniło. W ubiegłym roku Žabka otworzyła swoje sklepy w Pardubicach i Brnie.

Czeska Žabka wchodzi obecnie w skład Grupy Tesco, która przejęła ją w 2011 r. Dawniej czeski oddział był częścią tej samej grupy kapitałowej, co Żabka Polska.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Max47 24.09.2020

    Nie zniszczą czeskich miast, bo właścicielem czeskiej Zabki jest Tesco. W momencie przejęcia, tych sklepów było chyba 60 czy 70, czyli przez 9 lat Tesco otworzyło tylko 40-50 sklepów.
    W tym tempie to za 20 lat będą mieli może 500 sklepów,
    a nasza Żabka jest nienażarta jak stonka amerykańska w czasach PRL i niedługo bedzie ich 10000.

  • Wacek 20.05.2020

    Super! Zniszczyli nam nasze ulice tymi milionami zabkami a teraz chcą zniszczyć ulice Czech.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.