15.06.2021/14:13

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Żabka Polska na Retail & FMCG Congress: Otworzymy w tym roku ponad 1000 sklepów

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Żabka Polska zdradził podczas wywiadu na Retail & FMCG Congress, że sieć zamierza w tym roku pobić ubiegłoroczny rekord 1000 otwarć w ciągu 12 miesięcy. W realizacji tego planu pomóc mają m.in. placówki bezobsługowe. 

Tak duża dynamika otwarć wymaga pozyskania nowych franczyzobiorców. Adam Manikowski przyznał, że sieć szuka ich w różnych grupach zawodowych. Wśród osób prowadzących sklepy z logo Żabka są byli policjanci, wojskowi, nauczyciele, ale też świeżo upieczeni absolwenci. Zauważył również, że pandemia spowodowała, że na zmianę branży zdecydowało się wiele osób zatrudnionych wcześniej w gastronomii i hotelarstwie. 

Jak zaznaczył wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Żabka Polska, żeby pozyskać nowe, niezwiązane wcześniej z handlem grup franczyzobiorców sieć musiała dostosować ofertę do ich potrzeb. Stąd m.in. wprowadzenie dochodu gwarantowanego na czas rozwoju sklepu, a także odpowiedniego systemu szkoleń. 

Potencjał do rozwoju sieci Adam Manikowski widzi również w sklepach bezobsługowych, z których pierwszy uruchomiony został po rocznych testach właśnie dziś (15 czerwca). Tego typu placówki Żabka zamierza lokować w biurowcach, szpitalach, na kampusach i generalnie w miejscach, które cechuje bardzo mała powierzchnia, ale duży traffic. 

Jak podkreślił wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Żabka Polska, technologię zastosowaną w pierwszym autonomicznym sklepie sieci można łatwo replikować. – W przypadku tego konceptu liczę na efekt kuli śnieżnej – podsumował Adam Manikowski. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Hhhhh 20.06.2021

    Jak jest tak dobrze jak ten Pan Dyrektor mówi to dlaczego żabka ma sklepów otwartych np. 5000 a Franczyzobiorców 3500. Zastanawiające?????????

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także