25.03.2020/13:27

Żabka przekaże 2 mln zł na testy na koronawirusa. Pozwoli to na wykonanie 5 tys. testów

Żabka przeznaczy 2 mln zł na zakup testów na obecność koronawirusa w organizmie, które zostaną wykonane przez laboratorium Warsaw Genomics. Pozwoli to na przeprowadzenie dodatkowych 5 tys. testów przez warszawskie laboratorium, które aktualnie przeprowadza ok. 1 tys. tego rodzaju testów w ciągu doby.

Dotychczas, oprócz Żabki, pieniądze na bezpłatne testy diagnostyczne dla szpitali i placówek medycznych przekazały też m.in. PKO Bank Polski, Deloitte, Trecom, BNP Paribas, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia oraz Fundacja TVN Nie Jesteś Sam.

- Jesteśmy zaangażowani w wiele obszarów pomocy w walce z koronawirusem - komentuje Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska. - Zadeklarowaliśmy prezesowi rady ministrów przekazanie 4,5 milionów złotych na wsparcie szpitali, natychmiastowo zabezpieczyliśmy i zaopatrzyliśmy w środki dezynfekujące wszystkie nasze sklepy w całej Polsce. Włączyliśmy się także w lokalne inicjatywy pomocy szpitalom i dostarczamy do placówek m.in. wodę, kanapki oraz dania gotowe - podkreśla Suchański.

2 mln zł, które Żabka przeznaczy na zakup testów na koronawirusa, to nowa kwota, a nie element zadeklarowanej wcześniej przez sieć sumy 4,5 mln zł. Jak zaznacza prezes Żabki, firma chce być w obliczu pandemii solidarna oraz "wykorzystać wszystkie możliwości, aby wesprzeć szpitale i placówki medyczne, by mogły swobodnie kierować pacjentów na badania diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • bocian 25.03.2020

    Brawo Żabka!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.