05.06.2020/09:20

Żabka wskoczy na giełdę? CVC przedstawia scenariusz wyjścia z inwestycji

CVC Capital Partners, właściciel Żabki, zdecydowanie wyklucza scenariusz, w którym tę sieć przejmuje państwo – podaje businessinsider.com.pl. Od kilku dni mówi się, że Ministerstwo Aktywów Państwowych chce utworzyć sieć sklepów spożywczych. Fundusz kontrolujący małe sklepy myśli o wycofaniu się przez giełdę.

Rząd chce zainwestować w sklepy spożywcze. Wiceminister Artur Soboń mówił, że w grę wchodzi zakup sieci, a nie tworzenie jej od nowa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd jest zainteresowany Tesco lub Żabką. Jednak właściciel sklepów convenience wyraźnie odcina się od możliwości sprzedaży.

W oświadczeniu przesłanym redakcji Businessinsider, CVC Capital Partners, kontrolujący Żabkę pisze, że fundusz jest na etapie dalszego rozwoju spółki, ale nie rozważania wyjścia. „Kiedy ten moment nastąpi, to priorytetem będzie wejście na giełdę" – twierdzi Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Paweł 05.06.2020

    Jedna sieć to już w zasadzie trup, a druga wyzyskuje swoich franczyzobiorców i żeruje na ich majątkach i odpowiedzialności finansowej. Świetne perspektywy na inwestycję. Szczególnie, że byłoby to kolejne "dobro narodowe", sfinansowane z podatków pracujących ludzi i rozmontowane w przeciągu dwóch lat, tak, że nic by z tego nie zostało.
    Jak zwykle zarobiłby na tym tylko właściciel sieci i przestępcy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.