27.04.2017/22:29

Zakaz handlu w niedziele. Kulisy spotkania "Solidarności" z szefem sejmowej podkomisji

Poseł Jan Mosiński, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy, spotkał się we wtorek 25 kwietnia we Wrocławiu z członkami Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" - m.in. Piotrem Dudą i Alfredem Bujarą. Celem spotkania było "ustalenie ram kompromisu" w sprawie procedowanego w Sejmie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Na portalu wiadomoscihandlowe.pl ujawniamy kulisy tych rozmów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • tom 10.05.2017

  Franczyza to nie wielkie markety, to małe sklepy prowadzone przez Polaków, więc też powinny mieć prawo do handlu w niedziele!!
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/?pv=7

 • kubas 08.05.2017

  Rząd powinien wspierać małe polskie sklepy, a nie zakazywać im handlu w niedziele i doprowadzać je tym do upadku

 • miły 07.05.2017

  Kasjerki niech mają wolne, należy im się i nikt ich do pracy zmuszał nie będzie. Ale już właściciel, który chce stanąć za kasą własnego sklepu, powinien móc handlować w niedziele - a jeśli ma sklep z franczyzy, to nie będzie mógł. Bez sensu.

 • jn 01.05.2017

  Nie jest tak, że w pisie wszyscy stoją murem za zakazem handlu, tam też są ludzie, którzy mają jakieś pojęcie o gospodarce i wiedzą, że to po prostu zagrozi polskim drobnym przedsiębiorcom

 • Właściciel sklepu 28.04.2017

  Mogliby w końcu uchwalić tę ustawę...
  Nasza firma prowadzi sklep o wielkości 1000m2 i nigdy nie handlowaliśmy w niedzielę i nie będziemy [nawet w te "handlowe"]. Tuż obok jest biedronka, która największe obroty ma w niedzielę chyba. Jak myślicie czy jeśli będzie zakaz wszędzie to czy handel straci czy zyska? Oczywiście że generalnie zyska bo obroty przełożą się na pozostałe dni tygodnia i w pozostałych tygodniach będzie potrzeba więcej pracowników. Stracą najwięcej zagraniczne sieci, które nie borykają się z problemami przychodów i nie wpłynie to w żaden sposób na pensje czy ilość pracowników - bo pracownicy będą potrzebni w pozostałe dni tygodnia.

 • Pracownik handlu 28.04.2017

  Jak pracownicy handlu mają dobrze zarabiać gdy zaraz pracodawcy będą mieć niższe przychody?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.